کشور عمان

کشور عمان در جنوب غربی آسیا است ، پایتخت آن مقسط و دین رسمی این کشور اسلام می باشد اکثر کسانی که در عمان زندگی می کنند عرب هستند و اقلیتی مثل بلوچ ایرانی آفریقایی و … نیز در این کشور زندگی می کنند. با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی از کشور عمان در اختیارتان قرار دهیم.

کشور عمان :

کشور عمان دو قسمت می باشد بخش بسیار کوچکی از عمان در قسمت های جنوبی تنگه هرمز قرار دارد که نام آن منسدم می باشد. در برخی متون برای نام کشور عمان، از کلمه های اومانا و یا اومان نیز استفاده می شود. خود واژه عمان غیر عربی می باشد نام قدیمی این کشور مگان بوده و بعد ها به مجان نیز تغییر یافته است.

 پایتخت کشور عمان:

مقسط پایتخت کشور عمان بزرگترین شهر این کشور نیز می باشد. در کشور ما این شهر را با حلوای معروف و بسیار خوشمزه اش به نام مسقطی می شناسیم. نام این شهر در کشور عمان به معنای محل سقوط می باشد .

اختلاف ساعت کشور عمان و شهر مقسط با ایران نیم ساعت متفاوت است یعنی ساعت کشور عمان نیم ساعت از ساعت کشور ایران و شهر تهران جلو تر می باشد. اگر از فاصله زمانی بخواهیم صحبت کنیم حدودا دو ساعت تهران و مسقط با یکدیگر فاصله دارند.

مردم این کشور به زبان عربی صحبت می کنند و مردمی بسیار مهربان و مهمان نواز هستند. چون عمان کشوری است که مهاجران زیادی در آن زندگی می کنند پس اکثریت مردم کشور عمان و بومی های این کشور به خوبی با زبان انگلیسی آشنایی دارند.

واحد پول این کشور ریال عمان می باشد که به خاطر شرایط سیاسی که این کشور در منطقه دارد و اصولا کشوری صلح طلب می باشد بسیار با ارزش است و رتبه دوم با ارزش ترین پول های دنیا را از آن خود کرده است به همین خاطر می باشد که ایرانیان و همچنین مهاجران زیادی در این کشور زندگی می کنند.

در تصویر زیر عکسی از پول عمان را مشاهده می کنید:

پول کشور عمان

پوشش مردان این کشور مانند دیگر مردان عرب ، دشداشه می باشد که لباسی با آستین های بلند است که معمولا بدون یقه می باشد و تا مچ پا هم می رسد. همچین عمامه ای هم بر سر می‌گذارند و بعضی از آن ها عصای چوبی یا فلزی را نیز در دست می گیرند که بیشتر در بین افراد مسن و پیر رایج است .

بانوان عمانی هم به مانند دیگر زن های عرب ، حجاب اسلامی دارند و لباس ‌های بلندی می پوشند و بسیاری از آن ها دست و صورتشان را نیز می‌ پوشانند و به اصلاح پوشیه می زنند ولی باید بدانید که این کار در عمان نسبت به دیگر کشورهای عربی کم تر مرسوم است .

آب و هوا در عمان

این کشور در شبه جزیره عربستان واقع شده است تابستان های طولانی و بسیار گرمی دارد بارندگی در این کشور بسیار کم می باشد. تابستان ها درجه ی دما به 49 هم می رسد

همین مسئله از دلایلی است مانع مهاجرت برخی افراد میشود چرا که به طور کلی کشورهای بسیار سردسیر یا گرمسیر طرفداران کمتری بین علاقه مندان به مهاجرت دارند. با این وجود این کشور موفق شده است در سال های اخیر قدری از وابستگی خود را به نفت و فروش آن کاهش دهد و صنعت توریسم و ماهیگیری خود را ارتقا دهد.

جاذبه های گردشگری عمان

این کشور که عموما توسط گردشگران خارجی نادیده گرفته می شود یکی از مقاصدی ست که پر از جاذبه های دیدنی می باشد.

یکی دیگر از مکان های این کشور شهر بهلا بوده که در عمان واقع شده است. بهلا نوعی آبادی در بیابان بوده و برای قرن ها به عنوان یک نقطه توقف برای مسافران شناخته می شده است.

در قرن های ششم و هفتم،‌ نزویٰ پایتخت عمان بود. اما امروزه این شهر بیشتر به خاطر قلعه فوق العاده ای که دارد شناخته می شود،‌این قلعه در قرن هفدهم ساخته شده بود.  شبه جزیره مسندم شمالی ترین بخش عمان است و تقریباً‌ از سایر بخش های کشور جدا افتاده است. بخش هایی از این منطقه خیلی خلوت و بی سکونت هستند و مدت ها است که مردم آن در روستاهای موجود در کوه و یا بخشی هم در سواحل زندگی میکنند.

سپاسگذاریم که تا انتهای این مقاله ما را همراهی کردید.

توصیه می کنیم مطالب بیشتری از سایت را مطالعه فرمایید تا تمام سوالاتتان برطرف شده و اطلاعات مفیدی بدست بیاورید.

بیشتر بخوانید: شرایط زندگی در عمان