مقدمه کاریابی عمان برای ایرانیان

تمام متقاضیانی که قصد دارند جهت کار و استخدام شدن در یک شرکت معتبر به عمان مهاجرت نمایند، بایستی ابتدا ویزای کاری این کشور را اخذ نمایند. دستیابی به ویزای کاری این کشور کمی پیچیده و دشوار است.

مهم ترین شرط جهت استخدام در عمان داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای معتبر عمانی می باشد. اشخاصی که موفق به دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمای عمانی نشوند، نمی توانند جهت کار به این کشور مهاجرت نمایند. در واقع ویزای کاری برای آن ها صادر نمی شود.

عمان کشوری با بازار کاری مطلوب برای مهاجران خارجی است و در این میان نقش موسسات کاریابی در این کشور برای یافتن پیشنهاد کاری می تواند بسیار مهم و تاثیرگذار باشد. پیشینه تاریخی تکامل اقتصادی این کشور با کشف نفت گره خورده است. در سال 1964 منابع بزرگ نفتی در این کشور کشف شد. اگرچه این کشور عضو اپک نیست اما حالا به یک کشور تولید کننده مهم نفت تبدیل شده است. این روزها افراد زیادی هستند که در صنعت پتروشیمی این کشور مشغول کار می باشند.

مهاجرت کاری

شرایط عمومی کار در عمان

این کشور عضو اتحادیه عرب و شورای همکاری خلیج فارس است. در سال 2018 عمان برای اولین بار مالیات بر ارزش افزوده را با نرخ کمتری در مقایسه با میانگین 19 درصدی OECD معرفی می کند. این باعث تشویق گسترده علاقه مندان و جذب متخصصان مالیاتی به کشور می شود. پایتخت عمان مسقط است که کانون مهاجران این کشور با بیش از 1.3 میلیون نفر ساکن در کلان شهرها می باشد.

علاوه بر پایتخت، صلاح بزرگترین شهر عمان است و به دلیل منطقه آزاد و بندر باربری خود نیروی کار بزرگی را به خود جذب می کند. سلطان قابوس حاکم این کشور است و در سال 1970 با به قدرت رسیدن وی، او را به عنوان حاکم طولانی ترین خدمت در جهان عرب تبدیل کرد. دین رسمی کشور اسلام است و بیشترین زبانهای آن عربی و انگلیسی است.

یک هفته کاری سنتی در عمان بین 40 تا 48 ساعت متغیر است و از یکشنبه تا پنجشنبه برگزار می شود و جمعه و شنبه را به عنوان آخر هفته تعطیل می کنند. این عمدتاً به این دلیل است که جمعه یک روز مقدس اسلامی است که نماز جمعه برگزار می شود.

مهاجرین خارجی در این کشور از سیستم مراقبت های بهداشتی عمومی به صورت رایگان بهره مند نمی شوند. با این حال، بیشتر کارفرمایان بیمه درمانی خصوصی را ارائه می دهند و برای کارمند خود می پردازند اما ممکن است همیشه خدمات مختلف پزشکی مانند دندانپزشک را پوشش ندهد و باید این موضوع را با کارفرمای خود مطرح کنید.

برای یافتن کار در این کشور می توانیم از وب سایت های موسسات معتبر کاریابی استفاده نماییم. برای پیدا کردن کار از این طریق متقاضیان می توانند اطلاعات هویتی و رزومه کاری خود را به این موسسات ارائه کنند تا این موسسات نیز اطلاعات افراد را با کارفرمایان عمانی در میان بگذارد و در صورت موافقت کارفرما، با متقاضی صحبت کند و به نتیجه برسند.

 

همچنین روش دیگری که برای یافتن کار از طریق موسسات معتبر کاریابی در این کشور  وجود دارد این است که فرد در میان آگهی های کاری که در این سایت ها وجود دارد به دنبال کار مورد نظر خود بگردد و پس از یافتن آن، با کارفرما به مکاتبه بپردازد و در صورت موافقت طرفین، برای عقد قرارداد کاری بین خودشان اقدام نمایند. سپس متقاضی باید این پیشنهاد کاری را به همراه دیگر مدارک مورد نیاز خود به سفارت کشور عمان ارائه نماید و برای دریافت ویزای کاری این کشور درخواست کند.

کاریابی عمان برای ایرانیان

لیست موسسات معتبر کاریابی عمان برای ایرانیان 

 

همان طور که در قسمت قبلی این مقاله اشاره کردیم برای اخذ ویزای کاری و کار در این کشور، متقاضیان نیاز به داشتن پیشنهاد کاری یا جاب آفر از طرف کارفرمایی معتبر دراین کشور دارند.

 

متقاضیان کار در این کشور  برای اخذ پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرما می توانند از طریق وب سایت های کاریابی در عمان اقدام نمایند و در میان آگهی های آن به دنبال کار بگردند. پس از یافتن کارفرما و عقد قرارداد با وی نیز متقاضیان می توانند برای اخذ ویزای کاری کشور عمان اقدام نمایند. در ادامه برای شما عزیزان به معرفی برخی از موسسات معتبر کاریابی در این کشور پرداخته ایم. شما می توانید با مراجعه به این وب سایت ها شرایط استخدام را بررسی کنید و یا مانند بسیاری از افراد برای استخدام در شرکت نفت عمان اقدام نمایید.

Headhonchos
MENA HR Solutions LLC
  CareerMidWay
Randstad Middle East
Workopolis
Oxygen Oman
Wadaef
Competence HR
Jobz.pk
Talent Development LLc

برای اطلاعات بیشتر در مورد درآمد کشور عمان اینجا کلیک کنید.

کاریابی عمان برای ایرانیان

اخذ ویزای کاری عمانعمانکاریابی برای ایرانیان در کشور عمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *