در این مقاله قصد داریم تا شما را با شرایط پناهندگی در عمان و مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی آشنا کنیم لطفاً با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در این زمینه به شما ارائه دهیم و سؤالات شما را برطرف کنیم.

عمان کشوری در خاورمیانه پایتخت آن مقسط است عمان یکی از آرام‌ ترین کشور های آسیا و خاورمیانه می‌ باشد به‌ طوری‌ که ثبات سیاسی و اقتصادی بسیار بالایی دارد مردم عمان بابت این ثبات اقتصادی و سیاسی همواره در آرامش هستند مردم این کشور مردمانی بسیار مهربان خون‌ گرم و با ایرانی‌ ها بسیار خوش‌ برخورد هستند.

پناهندگی در عمان

شرایط پناهندگی در عمان

حال می‌خواهیم از جمله شرایط پناهندگی در عمان را برای شما شرح دهیم نیاز است در صورت مهاجرت توسط پناهندگی در عمان شما به‌ محض ورود به این کشور خودتان را به پلیس معرفی کنید .

افرادی که قصد پناهندگی در عمان را دارند معمولاً از طریق هوایی یا از طریق دریایی به این کشور وارد می‌ شوند و پس‌ از ورود به سرعت خود را به پلیس معرفی می‌ کنند پس‌ از این مرحله پلیس عمان موظف است تا متقاضی را به سازمان ملل معرفی کند و سپس از وی اثر انگشت و سایر اطلاعات مورد نیاز گرفته می‌ شود .

پس‌ از گذراندن این مراحل پناه‌ جو به کمپ مخصوص نگهداری پناه‌ جویان انتقال داده می‌ شود این کمپ‌ ها شرایط مناسبی ندارند معمولاً خارج از شهر هستند و از تمام نقاط دنیا ممکن است افرادی در این کمپ حضور داشته باشند .

در طی مدت حضور فرد در کمپ پناهندگان به کار های درخواست پناهندگی‌ اش رسیدگی می‌ شود و سپس دادگاه برگزار می‌ شود درصورتی‌ که درخواست متقاضی مورد قبول دادگاه واقع شود به پناه‌جو یک اقامت موقت داده می‌شود اما درصورتی‌ که درخواست پناهندگی عمان توسط دادگاه رد شود به پناه‌ جو مهلتی داده می‌ شود که از عمان خارج شود.

 

پناهندگی در عمان

بررسی انواع کیس‌ های پناهندگی در عمان

به‌ طور کلی فردی که درخواست پناهندگی به کشوری را دارد باید به یک طریق ممکن این کار را انجام دهد از جمله راه‌ های رسیدن به پناهندگی در عمان داشتن کیس‌ های پناهندگی می‌ باشد که بررسی شرایط پناهندگی شما بستگی به این نوع کیس دارد.

در تمامی کیس‌ ها متقاضی پناهندگی باید اطلاعات و مستندات کافی را برای عدم امنیت جانی درکشورش را ارائه دهد دادگاه پس‌ از بررسی این نوع دفاعیات رای خود را صادر می‌ کند اکنون به انواع کیس‌ ها برای پناهندگی در عمان می‌ پردازیم .

کیس اعتقادات مذهبی یا عضویت در یک گروه مذهبی خاص

متقاضیانی که عضو یک گروه مذهبی خاص در کشورشان هستند و فعالیت‌ هایی خارج از نظام مذهبی کشورشان را انجام داده باشند از این طریق اقدام به پناهندگی در کشور عمان می کنند.

در برخی کشورها افرادی که یک مذهب خاص و جدا از مذهب رسمی کشور دارند مرتد اعلام می‌ شوند و با آن‌ ها برخورد قانونی انجام می‌ شود این برخوردها ممکن است به‌صورت اذیت و آزار شکنجه و زندان و در مواردی اعدام نیز باشد اگر می‌ خواهید از این کیس استفاده کنید این را بدانید که اثبات این کیس بسیار دشوار است و متقاضی با چالش‌ های زیادی روبرو می‌ شود شما باید ثابت کنید که اشراف کاملی نسبت‌ به دین و مذهب انتخابی خود داشته‌ اید .

کیس اعتقادات سیاسی یا عضویت در یک گروه سیاسی خاص

متقاضیانی که در کشور شان مورد آزار و اذیت شده باشند و به زندان افتاده باشند و شکنجه یا حتی مرگ محکوم‌ شده باشند از این کیس برای پناهندگی استفاده می‌ کنند این افراد فعالیت سیاسی علیه نظام حاکم در کشور خود را دارند و به دلیل عدم امنیت جانی از طرف نظام کشور خود درخواست پناهندگی می‌ دهند .

از جمله فعالیت‌ های سیاسی می‌ توان شرکت در راهپیمایی یا تجمعات سیاسی و عضویت یا فعالیت در گروه‌ های سیاسی و مخالفت با نظام سیاسی این کشور اشاره کرد. کسانی که از این طریق اقدام به پناهندگی می‌کنند باید مدارک کافی را داشته باشند و در دادگاه مورد قبول واقع شوند.

کیس‌های اجتماعی

به آن دسته از افرادی گفته می‌شود که در کشورشان جنگ و قحطی باشد یا متقاضی در کشورش با آزارهایی از قبیل جنسیت خاص تمایلات جنسی ازدواج اجباری تجاوز و غیره مورد شکنجه و آزار حکومت یا مردم قرار گرفته باشد این کیس بعد از کیس مذهبی بیشترین درخواست برای پناهندگی را در بین مردم دارد .

در آخر اعلام کنیم که این روش بسیار خطرناک و برای شما مشکل‌ ساز است شما برای یک سفر بدون خطر و گرفتن اقامت قانونی و بی‌ دردسر به جای پناهندگی می‌ توانید از سایر روش‌ های مهاجرت به عمان استفاده کنید که این روش‌ ها در مقاله‌ ای جداگانه توضیح داده‌ شده است اگر می‌ خواهید بیشتر بدانید مهاجرت به عمان از طریق کار را بخوانید…

پناهندگی در عمان

پناهندگی در عمان

ثبت شرکت پرتو دیبای پارس خدماتی مبنی‌ بر مهاجرت به عمان را برای شما انجام می‌ دهد شما می‌ توانید با کارشناسان و وکلای خبره ما در سایت ارتباط برقرار کنید و بهترین روش را برای مهاجرت تان انتخاب کنید .

دسته‌بندی نشده

انواع راه های مهاجرت به عمانپناهندگی از طریق کیس مذهبیکیس های پناهندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *