ویزای کار عمان

ویزای کار عمان

ویزای کار عمان

برای دریافت ویزای کار عمان از طریق دعوت به کار (Oman employment visa) کارجو با ویزای توریستی عمان وارد این کشور می‌شود (سپس در طی یک دوره) این اجازه و فرصت داده می‌شود تا با کارفرمای خود، قرارداد کاری امضا نماید.

برخی از افراد به دلیل عدم آگاهی کامل تصور می‌کنند کار در عمان با ویزای توریستی عمان (Oman tourist visa) امکان‌پذیر است درصورتی‌که شرایط کار در کشور عمان تنها با داشتن ویزای کار امکان‌پذیر است.

در مرحله ابتدایی  پس از فراخوان کار در عمان رزومه خود را برای کاریابی ارسال کرده و کاریابی در صورت واجدالشرایط بودن اقدام به پیدا کردن کارفرما در عمان می‌کند.

سپس کاریابی اقدام به یافتن کار در عمان برای شما کرده و پس از کاریابی در کشور عمان، تاریخ مصاحبه و امور قبل از اعزام تعیین می‌گردد.

پس از انجام مصاحبه (در صورت درخواست کارفرما) و انجام آزمون‌ها درنهایت ویزای توریستی فرد به ویزای کار در کشور عمان تغییر کرده و سپس برای کارجو ویزای کار عمان صادر می‌شود که ۲ ساله هست.

اخذ ویزای عمان

اخذ ویزای عمان شرایط دشواری ندارد و در حال حاضر ویزای توریستی 10 روزه، 1ماهه و 1ساله مولتی برای ایرانیان صادر می شود.

مدت زمان صدور ویزا 3 روز کاری می باشد و متقاضی 1 ماه فرصت دارد تا از ویزای خود استفاده کند.

نوع دیگر ویزای عمان ، ویزای اقامت 2 ساله عمان می باشد که جهت این نوع ویزا هم مدارک خاصی نیاز نیست و میتوانید پس از اخذ این ویزا بمدت دو سال مداوم یا ورود و خروج ، به این کشور داشته باشید.

با ویزای اقامت می توانید مشغول به کار در عمان شوید ولی بهتر است تخصص در حرفه ای را داشته باشید و ترجیحا زبان انگلیسی و یا عربی را بدانید.

ویزای ده روزه عمان در حال حاضر در بدو ورود صادر می گردد و قابل تمدید برای مدت زمان بیشتر نیست.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای کار عمان:

 • اسکن صفحه اول گذرنامه مسافر با حداقل 6 ماه اعتبار گذرنامه از زمان ورود
 • اسکن عکس رنگی 4*3

سئوالات متداول درباره دریافت ویزای کار عمان:

در صورت دریافت ویزای توریستی میتوان برای جستجوی کار به عمان رفت؟

بله میتوانید ویزای توریستی عمان بگیرید و سفری به این کشور داشته باشید و جویای کار شوید و در صورتی که کار پیدا کردید از کارفرمای خود بخواهید برایتان درخواست ویزای اقامت یا همان ویزای کار کند .

اگر ویزای عمان یک ساله داشته باشیم میتوان در این کشور یک سال اقامت داشت؟

خیر نوع ویزای یک ساله عمان، توریستی هست و فقط می توانید در هر بار اقامت یکماه در این کشور باشید و بعد باید خارج گردید و اگر نیاز بود مجددا وارد گردید.

فقط نوع ویزای اقامت کاری عمان هست که می توانید هم رفت و آمد داشته باشید و همین طور دو سال را هم دائما اقامت داشته باشید.

در صورت ارائه درخواست ویزای عمان و ریجکت شدن هزینه برمی گردد؟

در مورد ویزای توریستی عمان متاسفانه هزینه ویزا مطابق با بسیاری از ویزاهای دیگر دنیا قابل بازگشت نیست و در مورد ویزای کار عمان در صورت عدم صدور کل هزینه دریافتی مسترد می گردد .

ویزای کار عمان

مراحل دریافت ویزای کار عمان:

 1. درخواست نیرو: در ابتدا کارفرمای عمانی و یا شرکت‌های ایرانی در عمان (که عمدتاً تعدادشان بسیار زیاد می‌باشد) نیروی کار موردنیاز خود را به دفاتر کاریابی اعلام می‌دارند. دقت داشته باشید کاریابی می‌تواند عمدتاً فقط بر اساس فرصت کار در عمان و یا پیشنهاد کار در عمان توسط کارفرمایان (چه دولتی و چه خصوصی) اقدام به فراخوان کار در عمان کند
 2. بررسی رزومه‌ها: پس از بررسی رزومه متقاضیان کار در عمان توسط کاریابی، رزومه‌های قوی‌تر برای کارفرمایان ارسال می‌گردد.
 3. تائید اولیه‌ی کارفرما: در این مرحله کارفرما لیست نیروهای تائید شده را به کاریابی اعلام می‌دارد.
 4. گردآوری مدارک، ترجمه‌ها: این مرحله‌ی گرداوری مدارک، ترجمه‌ها و در صورت نیاز تقویت سطح زبان در سطح موردنظر کارفرما می‌باشد
 5.  مصاحبه با کارفرما: این مصاحبه در ابتدا (شاید) از طریق اینترنت ‌باشد. پس‌ازآن و در صورت درخواست کارفرما مرحله مصاحبه حضوری در عمان (job interview in Oman) است که فرد متقاضی باید در تاریخ مقرر در عمان حضور یابد.
 6. اخذ ویزای کار: در این مرحله، بر اساس پیشنهاد کاری کارفرما، ویزای کار عمان برای فرد متقاضی اخذ می‌شود
 7.  انگشت‌نگاری: بعدازاینکه شخص وارد عمان شد باید به ایستگاه‌های پلیس سلطنتی کشور عمان مراجعه کرده تا اثرانگشت فرد را به‌صورت رسمی ثبت گردد.
  بررسی مدارک توسط افسر: در این مرحله فرد باید مدارک مربوط به محل سکونت، گواهی ترخیص و اجازه اقامت برای سایر افراد خانواده و همچنین بیمه سلامت خود را به همراه داشته باشد و یک افسر رسمی، مدارک مربوطه را بررسی می‌کند.
 8. آغاز به کار در عمان: بدین‌صورت آغاز کار شما در عمان شکل‌گرفته و بر اساس مدت‌زمان ویزای خود می‌توانید در این کشور کار وزندگی کنید.