ویزای کاری عمان

در این قسمت قصد داریم تا اطلاعاتی در مورد ویزای کاری عمان را به حضور شما عزیزان برسانیم لطفا در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی کسب کنید.

ویزای کاری عمان

ویزای کاری عمان

ابتدا اطلاعاتی برای شروع این پروسه در اختیار شما قرار می دهیم سپس اطلاعات جامع تری را به خدمت شما ارائه می دهیم.

ابتدا یک فراخوان کار از این کشور داده می شود بعد از این اتفاق شما باید رزومه خودتان را برای کاریابی ارسال کنید کاریابی در صورتی که کار شما را تایید کند و واجدالشرایط بودن شما محرز شود این کاریابی اقدام به پی

 برای شروع کار در عمان چه باید کرد؟

ابتدا پس از فراخوان کار در عمان رزومه خود را برای کاریابی ارسال کرده و کاریابی در صورت واجدالشرایط بودن اقدام به پیدا کردن کارفرما در عمان می‌کند. سپس کاریابی اقدام به یافتن کار در عمان برای شما کرده و پس از کاریابی در کشور عمان، تاریخ مصاحبه و امور قبل از اعزام تعیین می‌گردد.

در ویزای کاری عمان از طریق دعوت به کار کارجو با ویزای توریستی عمان وارد این کشور می‌شود سپس در طی یک دوره این اجازه و فرصت داده می‌شود تا با کارفرمای خود، قرارداد کاری امضا نماید.برخی عزیزان به دلیل عدم آگاهی کامل تصور می‌کنند کار در عمان با ویزای توریستی عمان امکان‌پذیر است درصورتی‌که شرایط کار در کشور عمان تنها با داشتن ویزای کار امکان‌پذیر است.

درصورتی که کارفرما درخواست بدهد شما دعوت به مصاحبه می شوید ابتدا آزمون هایی را پشت سر می گذارید در نهایت ویزای توریستی تان به ویزای کاری تغییر پیدا کرده سپس ویزای کاری عمان به شما داده می شود که دو سال نیز اعتبار دارد.

هزینه اخذ ویزای کاری عمان بالا نیست پروسه اخذ ویزای کاری عمان هزینه ی آنچنانی از شما کسر نمی کند حدودا مبلغ 50 ریال عمان هزینه ای ویزا می باشد.

کاریابی نیز هزینه ای دارد که به اندازه مبلغ یک ماه کار در عمان است که آن هم به صورت قسطی پرداخت می شود.

مدت زمان اخذ ویزای کاری عمان

برای مهاجران ایرانی پروسه اخذ ویزا از یک ماه تا سه ماه طول می کشد از زمانی که این ویزا صادر شود به مدت دو سال اعتبار خواهد داشت.

ویزای همراه عمان

برای ملحق شدن اعضای خانواده فردی که وارد عمان شده ویزا صادر می شود. اعضای خانواده فرد شامل همسر و فرزندان زیر 21 سال و همچنین برای خواهر و برادر کارمند نیز ویزا صادر می شود.

کارفرما باید برای ویزای همراهان کارمند خارجی اش درخواست بدهد و مسئولیت این درخواست با خود کارفرما می باشد. کارفرمای حامی کارمند خارجی باید از افراد محلی عمان باشد و مسئول صحت اطلاعات در فرم درخواست ویزای خانواده است.

نکات مهمی که در رابطه با ویزای خانواده در عمان باید به آن توجه داشت در ادامه آمده است:

فرزندان کارمند خارجی نباید بیشتر از ۲۱ سال سن داشته باشند. توجه داشته باشید زمانی که آنها به سن ۲۱ سال برسند؛ مجوز اقامت آنها باطل خواهد شد.

خواهر و برادر متقاضی نباید بیشتر از ۱۸ سال سن داشته باشند و مستندانی باید به اداره مهاجرت ارائه شود که ثابت می‌کند آنها هیچ سرپرست دیگری در خارج از عمان ندارند.

زمانی که تاریخ اعتبار ویزای کارمند خارجی پایان یافت ویزای همراه خانواده وی نیز منقضی می‌شود.

کارمند خارجی باید بتواند ثابت کند که از تمکن مالی خوبی برای مخارج و هزینه‌های خود و همچنین خانواده خود در کشور عمان برخوردار است. همچنین باید ثابت کند محل مناسبی برای زندگی کردن درخور خود و افراد خانواده‌اش در کشور عمان دارد که لازمه آن ارائه اجاره‌نامه محل سکونت خود در عمان می‌باشد.

از اینکه تا پایان این صفحه ما را همراهی کردید سپاس گزاریم

لطفا مقاله های دیگر این سایت را نیز مطالعه فرمایید.

پیشنهادی : جستجوی کار در عمان