ویزای ترانزیت عمان

ویزای ترانزیت عمان

پیش از آنکه درباره ویزای ترانزیت عمان توضیحاتی ارائه کنیم ،لازم است که مطالبی را درباره معرفی و ویژگی های ویزای ترانزیت بیان کنیم.

ویزای ترانزیت عمان

ویزای ترانزیت چیست؟

ویزای ترانزیت یک ویزای غیر مهاجرتی کوتاه مدت است. این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا به فرودگاه‌های میانی سفر که پرواز شما در آن توقف دارد، سفر کنید و از آنجا با توجه به مقصد خود پرواز خارجی خود را ادامه دهید.

به طور مثال، یک مسافر ایرانی که قصد سفر به کانادا را داشته باشد، در این مسیر می‌توانند در فرودگاه شهرهای لندن، مسکو، آمستردام، پاریس، مونیخ (که در این پنج شهر به دلیل محدودیت‌های پروازی برخی ایرلاین‌ها و نبود پرواز به این شهرها در واقع نمی‌توان فعلا استاپ داشت) فرانکفورت، کییو، وین، استانبول، دبی و دوحه مسیر خود را به سمت کانادا تغییر دهند.

برخی از کشورها معتقدند، اگر توقف مسافر در پرواز خارجی با استاپ، حداقل 24 ساعت طول بکشد، باید یک ویزای ترانزیت اخذ کند تا بتواند در سالن ترانزیت فرودگاهی که توقف دارد تا پرواز بعدی اقامت داشته باشد.

طبق قوانین برخی از کشورها شما حتما باید با توقف در فرودگاه یکی از شهرهایشان ویزای ترانزیت داشته باشید و حتی حق خروج از فرودگاه آن شهر را ندارید.

در واقع، دارندگان ویزای ترانزیت این اختیار را دارند تا از کشور ثالثی که نقش میانجی را دارد و پرواز برای مدتی در یکی از فرودگاه‌های بین المللی آن می‌نشیند، تنها به منظور رسیدن به مقصد اصلی خود که در بلیط هواپیما مسافران قید شده است؛ عبور کنند.

میزان اعتبار ویزای ترانزیت چقدر است؟

ویزای ترانزیت دارای اعتباری محدود (از چند ساعت تا ۱۰ روز) بسته به طول مسیر سفر شما است.

انواع ویزای ترانزیت:

ویزای ترانزیت به دو نوع کوتاه مدت که معمولاً از یک ساعت تا چند ساعت و ویزای ترانزیت بلند مدت که معمولاً حداکثر تا سه روز می‌باشد تقسیم می‌شود که به آن‌ها ویزای فرودگاهی نیز می‌گویند.

در نوع اول مسافر فقط داخل فرودگاه در سالن ترانزیت منتظر می‌ماند تا زمان تعویض هواپیما فرا برسد و به مسیر خود ادامه دهد. در این نوع ویزای ترانزیت مسافر مجاز به خروج از فرودگاه نیست. این نوع ویزای ترانزیت به ویزای نوع A در ویزای شینگن معروف می‌باشد.

در نوع دوم مسافر مجاز به ترک فرودگاه و رساندن خود به فرودگاه دیگر در همان شهر و یا شهر دیگر می‌باشد. این نوع ویزای ترانزیت به ویزای نوع B در ویزای شینگن معروف است.

ویزای ترانزیت عمان

ویزای عمان:

عمان به عنوان یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس، یکی از کشورهایی است که متقاضی ویزای بسیار زیادی به ویژه از جانب ایرانیان دارد.

در حال حاضر به دلیل ارتباط خوب ایران با عمان، مردم ایران به راحتی می‌توانند از انواع ویزای عمان برای ورود به این کشور استفاده کنند.

شاید بیشترین درخواست برای ویزای عمان، ویزای توریستی این کشور باشد. جالب است بدانید دریافت ویزای توریستی عمان، نیازمند مصاحبه با متقاضی ویزا نیست. اما برای ویزای کار و تجارت، قوانین این کشور، متفاوت است.

انواع ویزای عمان:

برای رفتن به کشور عمان انواع ویزای متفاوت، وجود دارد که متقاضی باید بر طبق نیاز و شرایط، درخواست ویزای عمان را به سفارت این کشور ارائه دهد.

انواع ویزای عمان عبارتند از ویزای توریستی، ویزای فوری، ویزای فرودگاهی، ویزای کار، ویزای تجاری، ویزای ترانزیت عمان، ویزای تحصیل و ویزای ازدواج.

قوانین و مدارک مربوط به ویزا، برای انواع ویزا، متفاوت است. اما مدت زمانی که طول می‌کشد تا ویزای عمان صادر شود، در حدود یک الی دو هفته خواهد بود. این مدت برای ویزای فوری عمان به مدت ۳الی ۶روز است. مدت زمان ویزای فوری عمان، در حدود یک ماه است.

ویزای فرودگاهی عمان:

متقاضیان ویزای عمان، به محض رسیدن به فرودگاه این کشور، با پرداخت ریال این کشور، می‌توانند ویزای فرودگاهی دریافت کنند.

ویزای فرودگاهی بیشتر به منظور جذب گردشگران ایرانی به این کشور، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در تاریخ اردیبهشت سال ۱۳۹۷ عمان با اعطای ویزای فرودگاهی به ایرانیان، موافقت کرد. طبق توافق انجام شده، بعد از این تاریخ، اتباع ایرانی به شکل آنلاین ویزای یک ماهه فرودگاهی را دریافت می‌کنند. این نوع از ویزا، به صورت یک ماهه صادر می‌شود و وقت سفارت و مصاحبه انگشت نگاری، نیاز ندارد.

ویزای ترانزیت عمان:

ویزای ترانزیت عمان برای افرادی صادر می‌سود که قصد اقامت در کشور عمان را ندارند. این افراد برای سفر خود، مجبور به توقف یک روزه در کشور عمان می‌شوند. برای دریافت ویزای ترانزیت عمان، متقاضی باید بلیط نهایی و پاسپورت خود را به مامور سفارت ارائه کند.

اگر پرواز شما به مقصد نهایی، با یک توقف کمتر از ۶ ساعته در عمان همراه باشد، نیازی به اخذ ویزای ترانزیت عمان ندارید. به شرطی که بلیط قطعی سفر به سمت مقصد بعدی با همان پرواز را داشته باشید.

اگر توقف شما در عمان، بیشتر از این زمان طول بکشد، نیاز به ویزای ترانزیت عمان خواهید داشت. این ویزا به شما اجازه ورود و ماندن در این کشور، به مدت ۷۲ ساعت را خواهد داد و هزینه اخذ آن ۵ ریال عمانی می‌باشد.

مدارک لازم برای صدور ویزای ترانزیت عمان:

مدارک لازم برای صدور ویزای عمان برای انواع ویزای این کشور، متفاوت است. مدارکی که برای تمام انواع ویزای این کشور مشترک است عبارت از موارد زیر است:

  • اصل شناسنامه
  • دو قطعه عکس رنگی سفید زمینه ب
  • نپاسپورت معتبر
  • چک ضمانت
  • نامه درخواست ویزا
  • رزرو هتل و بلیط هواپیما

ویزای ترانزیت عمان

 

دسته‌بندی نشده

ویزای ترانزیت عمانویزای عمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *