هزینه ویزا عمان

هزینه ویزا عمان

هزینه ویزا عمان

شرایط اخذ ویزای عمان

شرایط اخذ و هزینه ویزا عمان که در ادامه به شما اعلام می‌کنیم، دقیقا مطابق مواردی است که از سوی سفارت عمان بیان شده است. در صورتی که این نکات را رعایت نکنید، درخواست ویزای عمان شما با شکست مواجه می‌شود.

شرایط اخذ ویزای عمان به شرح زیر می‌باشد:

۱. درخواست از سوی یک آژانس هواپیمایی و یا کارگزار

درخواست ویزای عمان حتما باید بر روی سربرگ آژانس هواپیمایی و یا یک کارگزار ارائه شود. در متن این درخواست، حتما باید قید شود که از متقاضی چک ضمانت دریافت شده است. مبلغ چک ضمانت بازگشت نیز توسط آژانس هواپیمایی و یا کارگزار و بسته به شرایط متقاضی تعیین شود.

۲. مشخص بودن تاریخ ورود و خروج

از دیگر شرایط اخذ ویزای عمان، مشخص بودن تاریخ دقیق ورود و خروج به این کشور می‌باشد. توجه داشته باشید که اگر در تاریخ مشخص شده از عمان خارج نشوید، مشمول پرداخت جریمه و یا حتی بازداشت می‌شوید!

۳. خروج از مرزهای هوایی ایران

دارندگان ویزای عمان فقط باید از مرزهای هوایی ایران خارج شوند و حق خروج از مرزهای زمینی و آبی را ندارند. توجه داشته باشید که باید حداقل ۳۰۰ دلار آمریکا به صورت نقدی در فرودگاه عمان همراه خود داشته باشید و به افسران مرزی ارائه کنید.

مدارک مورد نیاز درخواست ویزای عمان

لزومی به ترجمه مدارک مورد نیاز ویزای عمان نیست و ارائه اصل مدارک کفایت می‌کند. البته توجه داشته باشید که مدارک ویزای عمان باید در سایت سفارت این کشور آپلود شود. چک لیست مدارک ویزای عمان به شرح زیر می‌باشد:

  •  اسکن و یا عکس واضح از صفحه اول پاسپورت به همراه ۶ ماه اعتبار
  • اسکن و یا عکس واضح از صفحه اول شناسنامه متقاضی
  •  فرم تکمیل شده درخواست ویزای عمان
  •  یک قطعه عکس رنگی ۶x۴ با پس زمینه سفید
  •  چک ضمانت بازگشت از عمان
  • برگه درخواست ویزای عمان با سربرگ آژانس مسافرتی و یا کارگزار به همراه مهر و امضاء
  •  رزرو قطعی هتل منطبق با مدت زمان اقامت در عمان
  •  رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما

هزینه ویزا و بلیط عمان

**با وجود همه نکات ذکر شده در بالا  درباره شرایط و هزینه ویزا عمان توجه به نکات زیر نیز ضروری به نظر میرسد:

_از ابتدای سال ۲۰۲۱ میلادی، پادشاهی عمان، شهروندان ۱۰۳ کشور   جهان از جمله ایران را، از دریافت روادید یا ویزای عمان، برای سفر ۱۰ روزه به این کشور معاف کرده است.

البته به جای ویزا باید تائیدیه رزرو هتل، بلیط برگشت و بیمه درمانی سفر به عمان را در سفر به این کشور ارائه دهید.

_در اکثر وبسایت‌ها می‌خوانید که برای سفر به عمان نیازی به اخذ ویزا ندارید و ویزای عمان به صورت فرودگاهی صادر می‌شود. اما توجه داشته باشید که این توافق بین دولت عمان و ایران صورت نگرفت و برای سفر به عمان باید ویزا بگیرید.

اخذ ویزای عمان باید از سوی یک آژانس هواپیمایی و یا کارگزار درخواست شود. چرا که چک ضمانت بازگشت و درخواست ویزای عمان با سربرگ آژانس هواپیمایی از مدارک اخذ ویزای این کشور می‌باشد.

به درخواست ویزای عمان در حدود ۳ روز کاری پاسخ داده می‌شود و این ویزا برای مدت زمان ۹۰ روز معتبر است. برای دریافت ویزای عمان نیازی به تعیین وقت سفارت و انگشت نگاری ندارید.

هزینه درخواست ویزای عمان

در صورتی که مایل باشید ۱۰ روز در عمان اقامت داشته باشید، باید ۸۵ درهم و برای اقامت ۳۰ روزه در عمان، باید ۲۵۵ درهم پرداخت کنید. این هزینه باید به نرخ روز درهم و به آژانس مسافرتی پرداخت شود.

قیمت ویزای عمان یک ماهه  255 درهم  می باشد.

قیمت ویزای عمان 10 روزه  85 درهم  می باشد.

قیمت ویزای عمان یکساله  650 درهم می باشد.

طبق اعلام جدید دولت عمان ویزای 10 روزه در فرودگاه مسقط صادر می شود اما این ویزا برای مدت بیشتر قابل تمدید نمی باشد. در صورتی که به مدت زمان بیشتری برای اقامت در عمان نیاز دارید می توانید از ویزای 30 روزه عمان با قابلیت تمدید برای 30 روز دیگر و یا ویزای یک ساله مولتیپل بهره بگیرید.

هزینه ویزای عمان بر اساس نرخ درهم روز، دریافت میگردد.

ویزای ده روزه و سی روزه عمان فقط یک بار قابل استفاده می باشد و ویزای یکساله عمان و همچنین ویزای دوساله اقامت عمان کثیر الورود یا مولتیپل است فقط در ویزای یک ساله عمان هر بار توقف و اقامت در این کشور نمی تواند بیش از یک ماه باشد و بعد باید خارج و دوباره وارد شوید ولی ویزای اقامت دو ساله این محدودیت را ندارد و می توانید بارها وارد و خارج شوید و محدودیت مدت زمان اقامت ندارد.

ویزای 30 روزه عمان این قابلیت را دارد که در صورتی که در عمان هستید بتوانید برای 30 روز دیگر نیز تمدید کنید.

ورود به کشور عمان با ویزای توریستی برای ایرانیان از طریق مرز هوائی و دریایی و زمینی قابل انجام است .

واحد پول کشور عمان ریال میباشد و قیمت یک وعده غذا در این کشور بمراتب ارزانتر از کشوری مانند امارات و شهر دبی میباشد.

غذاهای این کشور بسیار خوشمزه ، لذیذ و با ذائقه ایرانی هماهنگی دارد .شعب فست فودهای معروف مانند کی اف سی و برگر کینگ در این کشور دایر است.

امنیت بالا و احترام به توریست در این کشور کاملا مشهود است و مردم خونگرم و صمیمی هستند.

زبان این کشور عربی میباشد ولی زبان انگلیسی هم رایج است.

تفریحات آبی ، بارارهای سنتی ، تور صحرا ، تور کشتی بهمراه موزیک و صرف شام، کوهنوردی و دوچرخه سواری، تنها بخشی از سرگرمیهائیست که میتوانید در این کشور آرام و خونگرم تجربه کنید.

اگر فرصت داشتید توصیه می کنیم که به شهر صلاله در کنار ساحل رفته و شگفت زده شوید.

روش هایی برای خرید ارزان بلیط هواپیما مسقط

مسقط همچنان اصالت قدیم خود را حفظ کرده است. شهری که برای مسافران ایرانی حتی ویزای فرودگاهی صادر می کند.

قیمت بلیط هواپیما مسقط در طول سال متغیر بوده اما می توانید با رعایت نکاتی بلیط ارزان مسقط را خریداری کنید. با این روش ها می توانید قیمت پرواز مسقط را کاهش دهید.

به سراغ تور مسقط در عمان بروید. با خرید تور مسقط، مجموع هزینه های سفر شما کاهش می یابد.

گزینه دیگر خرید پرواز رفت و برگشت مسقط به صورت همزمان است. در مواقعی از سال با قیمت های ارزانتر بلیط هواپیما مسقط با نام پرواز چارتری یا بلیط لحظه آخری روبرو می شوید.

این بلیط ها عموماً در ماه های گرم سال راحت تر قابل خریداری هستند. دقت داشته باشید که بلیط لحظه آخری یا چارتری الزاماً به معنای قیمت ارزان نیست.

هزینه ویزا و بلیط عمان