هزینه زندگی در عمان

در این مقاله می خواهیم هزینه زندگی در عمان را با شما عزیزان بررسی کنیم و از مزایا و معایب آن اطلاعات کافی بدست بیاوریم پس تا انتهای این نوشته همراه ما باشید.

 

هزینه زندگی در عمان

هزینه زندگی در عمان

در سالهای گذشته کشور عمان بین کشور های خاور میانه و آسیا بیشترین میزان تقاضای مهاجرت در زمینه کار را داشته است به این دلیل که نسبت به ویزا های کاری کشور های اروپایی مانند آلمان ، انگلیس ، فرانسه ، اتریش و… پروسه ی کار در عمان راحت تر بوده و به سطح زبان پایین تری نیاز دارد.

بنابر این برای متقاضیان ویزای کاری عمان دانستن هزینه زندگی در عمان امری دارای اهمیت شده است تا بدانند با آگاهی کامل تر وارد این کشور شوند.

با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا اطلاعات کاملی درزمینهٔ هزینه زندگی در عمان ۲۰۲۱ به دست آورید.

کشور عمان به دلیل اینکه در صنعت و معدن پیشرفت های چشمگیری داشته می تواند گزینه ی مناسبی برای افرادی باشد که متقاضی ویزای کاری هستند. این کشور با علم به اینکه مهاجران خارجی می توانند در توسعه صنعت و تجارت به پیشرفت کشورشان کمک کنند مراحل این کار را اسان تر از سایر کشور ها قرار داده اند.

قوانین مالیاتی در کشور عمان

در کشور عمان نکته جالب و حائز اهمیت برای مهاجران این است که مالیات به این افراد تعلق نمی گیرد اگر در این کشور شرکتی ثبت شود و اکثر کارمندان این شرکت اهل کشور عمان باشند مالیات کمتری پرداخت خواهند کرد. همچنین دولت عمان مالیات شرکت های خارجی را در چند سال اخیر کمتر کرده است.

هزینه های حمل و نقل در کشور عمان

هزینه حمل و نقل در کشور عمان نیز کم می باشد به همین دلیل اکثر مردم ترجیح می دهند به جای ماشین خریدن، از وسیله های حمل و نقل عمومی برای رفت و آمد خود استفاده کنند.آژانس و تاکسی نیز در این کشور صرف ندارد بیشتر وسایل نقلیه عمومی هستند که ارزان و به صرفه می باشند.

شما می‌توانید با قطار از کشور عمان به دبی سفر کنید.

هزینه های درمانی در کشور عمان

اما هزینه های درمانی نسبت به هزینه های دیگر در کشور عمان نسبتا زیاد می باشد اما اخیرا شرکت های بیمه ای توانسته اند هزینه های درمان را برای شهروندان کاهش دهند.

مهاجران کشور عمان لازم است هزینه های درمانی بسیار زیادی را در این کشور پرداخت کنند زیرا بیمه‌های درمانی مهاجران، هزینه درمان در بیمارستان‌های خصوصی این کشور را پوشش نمی‌دهند و بسیاری از درمان‌های دندان‌پزشکی و چشم‌پزشکی و … در قرارداد بیمه‌ای مهاجران لحاظ نمی‌شود.

هزینه غذا و کالاهای اساسی در کشور عمان

هزینه های خوراکی نیز در این کشور زیاد نمی باشند و با حقوق های کم به راحتی می توانید از پس هزینه های خود بر بیایید. مهاجران این کشور با توجه به درآمد بالایی که دارند مشکلی برای خرید کالاهای اساسی در این کشور نخواهند داشت.

هزینه تحصیل در کشور عمان

در این کشور هزینه تحصیل برای افرادی که برای تحصیل به عمان مهاجرت می کنند رایگان نیست. آنها باید برای تحصیل در مدارس دولتی هم هزینه های زیادی پرداخت کنند. همچنین هزینه ی مدارس بین المللی در این کشور نیز بسیار زیاد است. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که مهاجران اکثراً به دلیل مسلط نبودن به زبان عربی بایستی در مدارس بین‌المللی تحصیلات خود را ادامه دهند.

هزینه اجاره و خرید ملک در کشور عمان

و در آخر طبیعتا اولین و مهمترین مسئله برای هر مهاجری که قصد سفر به عمان را دارد این است که بداند هزینه سکونت در این کشور چگونه است حال به بررسی این موضوع می پردازیم.

هزینه اجاره و خرید ملک در کشور عمان بستگی به شهری که در آن زندگی می‌کنید، دارد و همین‌طور قیمت خرید و اجاره خانه‌های ویلایی و آپارتمانی باهم متفاوت است.

به طور معمول هزینه های زندگی و هزینه خرید یا اجاره در مسقط بیشتر از شهر های دیگر عمان می باشد. چون این شهر امکانات بیشتر و دسترسی هایراحت تر به مراکز تجاری و درمانی نسبت به شهر های دیگر این کشور دارد .

مهاجران در کشور عمان نمی توانند به نام خود خانه ای بخرند حتما باید به اسم شرکت خود یک ملک را خریداری نمایند.

به‌طورکلی برای اجاره ملک با هر نوع کاربری، مبلغی به‌عنوان رهن دریافت نمی‌شود و فقط اجاره ماهیانه را باید طبق قرارداد پرداخت کنید. طول مدت قراردادها به‌طور معمول یک‌ساله می‌باشد و در صورت تمایل دو طرف معامله، تمدید خواهد شد.

نرخ اجاره‌بها در کشور عمان هر 7 سال افزایش می‌یابد، و مهاجران برای اجاره کردن ملک در این کشور مشکلی نخواهند داشت و هزینه مناسبی را پرداخت می‌کنند.

مهاجران همچنین نمی‌توانند هر ملک، خانه و زمینی را خریداری کنند. املاک و زمین‌هایی که مهاجران می‌توانند معامله کنند، توسط دولت کشور عمان تعیین می‌شود.

به‌طورکلی برای ارزیابی هزینه‌های زندگی در کشور عمان، می‌توان گفت نسبت به دیگر کشورهای خلیج‌فارس هزینه‌های زندگی در کشور عمان برای شهروندان این کشور و مهاجران خارجی معقول است.

البته که بالاترین هزینه ها در بخش آموزشی و درمانی متوجه مهاجران کشور عمان می‌باشد.

کلام پایانی :به طور معمول، حدود نیمی از درآمد ماهیانه افراد صرف پرداخت هزینه هایی چون اجاره خانه و پرداخت قبوض آب، برق و.. می شود. علاوه بر هزینه های مسکن، مواد غذایی و لباس باید برای هزینه هایی مانند هزینه خدمات درمانی، بیمه، مراقبت های فردی و لوازم زندگی نیز بودجه ای در نظر گرفت.

امیدواریم اطلاعات مفیدی در مورد هزینه زندگی در عمان کسب کرده باشید.

می توانید در صورت نیاز به پیشنهاد ما شرایط زندگی درعمان را نیز مطالعه کنید تا اطلاعات مفید وکامل تری را به شما ارائه داده باشیم.