نیازهای بازار عمان

نیاز های بازار عمان :

در این مقاله خواستاریم با نیاز های بازار عمان ، ویژگی منطقه ایی عمان  و صادرات و واردات آن آشنا شویم در ادامه با ما همراه شوید . کشور عمان کشوری است که در خاورمیانه قرار دارد و مرز آبی نیز با ایران دارد و یکی از کشورهای همسایه ایران محسوب میشود و دارای چهار بنادر اصلی و مهم است و در این چند سال اخیر توانسته است رشد اقتصادی خوبی را بدست آورد.

کشور عمان در قسمت شمالی خود با ایران همسایه است تنگه هرمز یکی از مهم ترین راه  های ارتباطی اقتصاد دنیا است که تصمیم گیرنده تنگه هرمز ایران و عمان هستند زیرا در مرز این دو کشور واقع شده  و یک منطقه مهم و استر استراتژیک میباشد.

در حال حاضر این کشور توانسته است یک موقعیت خیلی خوب سرمایه گذاری برای خارجی ها و اتباع خارجی خودش ایجاد کند که این موقعیت ها باعث شده جمعیت عمان یک مقداری رو به افزایش برود.

ظرفیت های اقتصادی کشور عمان :

ظرفیت و تمرکز بیشتر این کشور بر روی نفت و گاز است این صنعت بخش عمده ‌ای از درآمد کشور را تشکیل می ‌دهد.
نفت، گاز و ذخایر آن ها در کشور عمان رو به اتمام است و حاکمان این کشور این موضوع را کاملا متوجه شده اند و برای اینکه بتوانند اقتصاد خودشان را نجات دهند رو به صنایع دیگر هم آورده اند و از ظرفیت های دیگری که خودشان دارند یا از سایر مناطق دنیا می‌ توانند استفاده کنند، برای رشد و توسعه کشورشان استفاده می‌کنند.

نیاز های بازار عمان

صنعت قایق سازی و کشتی سازی کشور هم صنعت بسیار قوی است که در این صنعت حرف‌ های زیادی برای گفتن دارند.
در بخش دارایی، مالیات و سرمایه‌ گذاری که فعالیت بانک‌ های تجاری در عمان و سرمایه‌ گذاری شرکت‌ های خارجی در این کشور سهم بسیار بزرگی در رشد و توسعه این کشور ایفا می کند.

 

بهترین صادرات به عمان :

برخی از مواد غذایی همچون انواع میوه و سبزیجات را از دیگر کشورها وارد می کند. بازار عمان به دلیل حضور مهاجران آسیایی که اکثر آن ها هندی هستند و همچنین حضور شرکت های بین المللی از کشورهایی همچون روسیه و انگلستان، دارای انواع مختلفی از سلایق خرید است و همین امر باعث ایجاد بازاری متنوع با قابلیت بالا در این کشور کرده است. در حال حاضر بهترین کالای صادراتی به عمان شامل صادرات سیمان، سنگ ، آهن و مواد غذایی همچون میوه و سبزیجات و خشکبار ایرانی است.

اقلام صادراتی ایران به عمان  :     نیاز های بازار عمان

  •  انواع میوه و سبزیجات
  • مس خام
  •  قیر و آسفالت
  • میلگرد
  • موادغذایی
  • سیمان
  •  کلینکر

 

 

نیاز های بازار عمان

آمار صادرات به عمانبهتریت تجارت در عمانبهترین صادرات به عمانثبت شرکت در عماندرآمد کشور عمانشرکت صادرات به عمانصادرات به عمانصادرات سبزیجات به عمانصادرات عسل به عمانکشور عماننیاز های بازار عمانویزای کار در عمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *