نحوه انتقال پول از عمان به ایران

بنا به دلایلی ممکن است شهروندان ایرانی حاضر در عمان به روشی برای نحوه انتقال پول از عمان به ایران نیاز داشته باشند مثلاً :

به دلیل‌ دریافت دستمزد مربوط به انجام کاری

یا فروش یک کالای خاصی به مشتریان عمانی
ثبت‌ نام برای سمینار ها
انتقال پول برای خانواده شان که در ایران هستند
رزرو بلیط هتل هواپیما از ایران
و از این‌ دست موارد

نحوه انتقال پول از عمان به ایران

نحوه انتقال پول از عمان به ایران

نحوه انتقال پول از عمان به ایران ازجمله چالش‌ هایی است که برای اغلب ایرانیان مقیم عمان تبدیل شده‌ است.

سیستم بانکداری ایران و تعاملات بانکداری آن با عمان باعث شده که روابط بانکی ایران و عمان دارای ثبات و تعامل قابل‌ توجهی باشد و بر این اساس انتقال پول از عمان به ایران و یا برعکس آسان شده است.

شرایط و نحوه انتقال پول از عمان به ایران

از اولین و مهم‌ ترین شرایط انتقال پول از عمان به ایران داشتن یک حساب بانکی و مشخصات کامل صاحب حساب می‌ باشد با توجه به محدودیت‌ ها در انجام این کار این انتقال تنها از سوی یک الی دو بانک در عمان قابل‌ انجام است درصورتی‌ که نظام بانکداری میان عمان و ایران ثبات لازم را نداشت، می‌ توانید از شیوه‌ های دیگر سرویس ارزی مثل سیستم بین‌ بانکی سوئیفت سیستم‌ های الکترونیکی مانند مانی گرام و پی پال و همچنین به شعبات وسترن یونیون استفاده کنید.

هر کدام از این خدمات دارای ویژگی‌ ها و فرآیند های مرتبط با خود می‌ باشند.

انتقالات ارزی عمان به ایران از طریق سیستم بانکی سوئیفت

همان‌ طور که گفتیم خدمات ارزی توسط بانک‌ های ایرانی هم امکان‌ پذیر می‌ باشد اما اگر نتوانستید از خدمات سیستم بانک‌ داری ایرانی استفاده کنید یک راه مطمئن برای ارسال حواله‌ های ارزی عمان به ایران از طریق سیستم‌ های بین بانکی سوئیفت موجود می باشد.

سوئیفت رابطی میان شبکه‌ های بانکداری بین‌ المللی است که در اصل یک سیستم بانکداری جهانی می‌ باشد این سیستم به دلیل رعایت استاندارد نظام بانکداری امنیت و اطمینان زیادی را در خصوص تبادلات ارزی دارد.

که همان گونه که گفتیم شما برای استفاده از این خدمات نیازمند داشتن حساب بانکی در هر دو کشور می باشید انتقال پول از عمان به ایران می‌ تواند ۰ تا ۳ روز کاری طول بکشد تا ریال عمان را به ریال ایران تبدیل شود و به حساب بانکی محلی تحویل داده شود.

این زمان به‌ صورت تقریبی است که معمولاً انجام می‌ شود برای انتقال پول از عمان به ایران اطلاعات شخصی شما مثل نام کامل، آدرس، شماره‌ تلفن، تاریخ تولدو….

نحوه انتقال پول از عمان به ایران با استفاده از مانیگرام

مانی گرام در سال ۱۹۴۰ در امریکا بنیان‌گذاری شد حواله ارزی مانیگرام به این صورت است که یک نفر از یک‌ جای دنیا برای ارسال پول به گیرنده در جای دیگر از جهان اقدام می‌کند گیرنده با در دست داشتن مدارک شناسایی پول را دریافت می‌کند.

روش مانیگرام بیشتر برای مواردی بکار می‌رود که گیرنده دارای حساب بانکی نباشد یا فوری پول موردنظر را بخواهد دریافت کند.

بدین‌صورت که شخص فرستنده با در دست داشتن  وجه پرداختی و همچنین مدارک شناسایی به یکی از نمایندگی‌های این شرکت می‌رود و فرمی را که در آن نام خانوادگی خود نام شهر فرد گیرنده و مشخصات گیرنده را در آن گنجانده شده را پر می‌کند و سپس فرم را به‌همراه پول به کارگزار این شرکت می‌سپارد پس‌از این کار کارگزار شرکت یک کد 8 رقمی به فرستنده می دهد فرستنده آن را تحویل گیرنده قرار می دهد و سپس گیرنده به شرکت مانیگرام در محل زندگی خود مراجعه می کند و بارائه مدارک شناسایی و کد 8 رقمی پول را دریافت می کند.

نحوه انتقال پول از عمان به ایران با استفاده از وسترن یونیون

روشی برای انتقال پول از یک شخص به شخص دیگری در مکان دیگر می‌باشد با وسترن یونیون می‌توانید در یک روز ۸ هزار دلار منتقل کنید.

این روش بیشتر برای ارسال پول‌هایی است که ملاک حساب بانکی نیست و نیاز به پرداخت سریع ارز را دارند.

وسترن یونیون معمولاً شماره پاسپورت گیرنده و اطلاعات دیگر از قبیل ا.سم وسایل مشخص در بایگانی ذخیره می‌کند تا از پول‌شویی های احتمالی جلوگیری کند

از انواع بانک‌ های شاخص عمان می‌ توان

بانک الاهلی ، بانک العجل اسلامی، بانک مسقط،  بانک ملی عمان، بانک عمان العربی، بانک صحار و…. را نام برد.

مقاله های پیشنهادی مربوط : ثبت شعبه شرکت در عمان