مهاجرت به عمان

مهاجرت به عمان

مهاجرت به عمان

در این مقاله سعی می کنیم مهاجرت به عمان و شرایط عمومی آن را برای شما توضیح دهیم تا اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید بتوانید اطلاعاتی کلی در این باره به دست بیاورید، تا پایان متن با ما همراه باشید.

با در نظر گرفتن اوضاع و شرایط زندگی و معیشت بسیاری از مردم به دنبال مهاجرت از مکان خویش و رسیدن به زندگی خوب و مرفه تر در کشورهایی با شرایط بهتر هستند، خیلی از مهاجران دنبال یافتن راهی برای مهاجرت به کشورهای پیشرفته ای مانند آمریکا، انگلیس، کانادا و بسیاری کشورهای مرفه اروپایی هستند.

در این میان عمان با شرایط بهتر زندگی و نزدیکی از لحاظ فاصله و همچنین فرهنگی مقصد خوبی برای مهاجرت و اخذ اقامت برای ما ایرانیان می تواند باشد.

اگه فردی قصد مهاجرت کاری و سرمایه گذاری در عمان را داشته باشد باید از موارد مهم مهاجرت به عمان و شرایط حاکم بر این کشور اطلاعاتی داشته باشد، تا با دیدی باز و اطلاعاتی کامل اقدام به مهاجرت کند.

در مقایسه با عمان، درکشورهای اروپایی و آمریکا شاهد تبعیض نژادی شهروندان این کشورها، با خارجیان نیستیم ولی در کشورهای عربی میزان تبعیض نژادی بسیار بالاست، ولی باز شهروندان عمانی بسیار خونگرمتر، مهمان نوازتر و آرامتر از باقی اعراب هستند.

اما از لحاظ مدرنیته بودن این کشور نسبت به باقی اعراب نظیر کشور امارات، در سطح پایین تری قرار دارد و به طبع کشور امارات برای بیزینس آماده تر است.

روشهای مهاجرت به عمان :

یکی از این روش‌ها مهاجرت کاری است. متقاضیان کار در کشور عمان در ابتدا پیش از هر نوع اقدامی باید موفق به اخذ گواهینامه NOC شوند.

این گواهی مدرکی است که اظهار دارد کارفرمای متقاضی و همینطور مقامات کشور عمان هیچ نوع مخالفتی برای ورود او به کشور از نظر سیاسی و اقتصادی و… ندارند. به طور کلی این سری از متقاضیان می‌توانند از دو نوع ویزای کار در عمان استفاده نمایند.

زنان مهاجری که کشور عمان را به عنوان مقصد زندگی خود انتخاب کرده‌اند، این روزها نقش های حرفه ای بالایی در جامعه این کشور دارند.

ویزای کار و تخصص یکی از روش‌های مهاجرت به عمان محسوب می‌شود که به طور کلی می‌تواند منجر به ورود همسر و فرزندان فرد اصلی شود.

در این زمینه نیاز به مدرک noc است. شایان ذکر است که در این زمینه بسیار مهم است که بتوانید از نظر اقتصادی وضعیت خوبی داشته باشید.

مهاجرت به عمان از طریق تحصیل:

برای مهاجرت به عمان از طریق تحصیل نیاز به ویزای تحصیلی عمان است. در این مسیر نیاز به یک حامی مالی بومی است، در نظر داشته باشید که نیاز به مجوز رسمی از سوی مقامات مربوطه در دانشگاه پذیرفته شده نیز خواهد بود.

برای مهاجرت تحصیلی به عمان ضروری‌ترین مسئله وجود یک نامه پذیرش از دانشگاه است. در این مسیر نیاز به یک سری مدارک مهم است که باید بررسی کنیم:

1- فرد نیاز به ویزای معتبر با ۶ ماه اعتبار از تاریخ صدور دارد.نیاز است که مدت اقامت در عمان مشخص شود که عموماً بین یک الی دو سال از تاریخ ورود است. اعتبار برای تمدید مهم است، برای یک دوره مشابه ادامه تحصیلی نیاز به یک نامه از موسسه آموزشی است که نشان دهد ویزا قابل تمدید است.

2- فرم درخواست الکترونیکی در دسترس می‌بایست از طریق وب سایت تأیید شود و همینطور نیاز است که مهر نامه پذیرش به صورت تایپ شده از دانشگاه ارائه شود.

3- نیاز است که همه مدارک که قرار است به سفارت عمان تحویل داده شود به زبان عربی و انگلیسی ترجمه شوند

4- نیاز دو قطعه عکس ۴ در ۶ سانتی‌متری است

5- کپی پاسپورت دانشجوی متقاضی الزامی است و پاسپورت باید برای حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.

6- نیاز است که نامه تأیید شده از سوی دانشگاه توسط وزارت تجارت و صنعت به امضا رسیده باشد.

نکته مهم: در صورتی که درخواست توسط فردی غیر از حامی مورد نظر ارائه شود، می‌بایست فرد انتخاب شده حتماً عمانی باشد، نیاز به مجوز کتبی از اداره گذرنامه و مسکن است و نیاز به یک گواهی پزشکی قانونی است.

در نظر داشته باشید که گواهی پزشکی باید با مهر وزارت بهداشت همراه باشد. همچنین نیاز به کپی مجوز صادر شده توسط مقامات مربوطه خواهد بود.

مهاجرت به عمان

هزینه مهاجرت به عمان:

به استثنای هزینه های ثبت نام برای جاب آفر و خدمات اعزام نیروی کار به عمان که بین 3500 تا 3800 دلار آمریکا هزینه دارد، هزینه اخذ ویزای چندبار ورود حداکثر یک تا دو ساله عمان برابر با 130 دلار آمریکا است.

شما می توانید به صورت اینترنتی به وب سایت وی اف اس و یا سفارت عمان مراجعه کرده و با ارائه جزئیات پاسپورت، کپی ترجمه شده پاسپورت، عکس رنگی دیجیتال، آدرس معتبر ایمیل و پرداخت هزینه ارزی، برای اخذ ویزای الکترونیکی عمان اقدام کنید.

مهاجرپذیری عمان:

این روزها به دلیل فراهم شدن شرایط مختلف؛ مهاجرت یک شخص از کشور مادری به کشورهای که دارای امکانات بالاتر است، بسیار بیشتر از سال‌های قبل دیده می‌شود چراکه این موضوع سبب می‌شود که سطح زندگی بالاتر رفته و آینده‌ای بهتر ساخته شود.

مهاجرت به عمان بیشتر از قبل در حال انجام است و این مشخص کننده این است که این کشور توانسته در مسیر مهاجرت، افراد مهاجر را یاری کند.

میزان مهاجرت به عمان بیشتر از قبل شده است، افرادی که کشور عمان را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند باید برای تجربه زندگی در این کشور و همینطور تجربه‌های مالی و فرهنگی خود را آماده نمایند.

کشور عمان از دسته کشورهایی است که به عنوان یک مهره اقتصادی بزرگ در خلیج فارس ظهور کرده است. نمونه ساده‌ای از سرمایه‌گذاری در این کشور، دلارهای حاصل از فروش نفت است که تاثیر بسزایی در افزایش مهاجرت به عمان داشته است.

کشور عمان یکی از امن‌ترین و همینطور پایدار‌ترین کشورهای خلیج فارس محسوب می‌شود. حدود یک چهارم از جمعیت این کشور را مهاجران تشکیل می‌دهند که رقم زیادی است.

به طور کلی دولت این کشور در صدد بوده است که رشد سرمایه خود را متکی به نیروی کار خارجی نکند اما در سال‌های جدید فرصت‌های ورود به کشور عمان بیشتر از قبل است و مشخص است که در این کشور فرصت‌های شغلی بالایی دیده می‌شود.

یک وجه بسیار خوب کشور عمان، این است که وضعیت حقوق در این کشور بالا است اما مالیات در آن کم اعلام شده است و سبب می‌شود که هزینه زندگی در کشور عمان معقولانه برآورد شود. 

مهاجرت به عمان