مهاجرت به عمان

عمان مزیت های کلیدی خاصی نسبت به سایر کشور ها برای مهاجران خارجی دارد مهاجرت به عمان از جمله اهدافی است که هر کسی می تواند داشته باشد و به این امر برسد لطفا در ادامه نیز همراه ما باشید تا اطلاعات مفیدی درباره مهاجرت به عمان به شما عزیزان ارائه دهیم.

کشور عمان، در حوزه خلیج فارس و شبه جزیره عربستان واقع شده و دارای مرز آبی با کشور ایران می باشد. شهر مسقط، پایتخت این کشور عربی زبان است.

واحد رسمی پول عمان، ریال عمان می باشد. گفتنی است که ریال عمان حدود 3 دلار ارزش داشته و نسبتاً گران قیمت می باشد. مناطق آزاد اقتصادی بسیاری در کشور عمان فعال می باشند که از آن جمله می توان به منطقه آزاد صلاح، مسندم، المزیونه و صحار اشاره کرد. نظام حکومتی حاکم بر این کشور، پادشاهی می باشد.

مهاجرت به عمان

کشور عمان مزیت های کلیدی خاصی نسبت به سایر کشور ها برای مهاجران خارجی دارد مهاجرت به عمان از جمله اهدافی است که هر کسی می تواند داشته باشد و به این امر برسد لطفا در ادامه نیز همراه ما باشید تا اطلاعات مفیدی درباره مهاجرت به عمان به شما عزیزان ارائه دهیم.

کشور عمان با توجه به تنوع روش های مهاجرتی که دارد مطلوبیت این کشور را برای شروع و اخذ اقامت در این کشور را برای ایرانیان و سایر خارجی ها بالا برده است. در سال های اخیر شاهد رشد بالای مهاجرت به عمان بوده ایم.

این کشور این موضوع را مدیون رشد اقتصادی و مناسبات سیاسی قوی خود با کشور های دیگر منطقه و فرا منطقه ای می باشد، از سویی دیگر به خاطر روابط خوب ایران و عمان در سال های اخیر همواره مورد توجه دانشجویان و متخصصان و سرمایه گذاران ایرانی این امر بوده است.

انسان ها برای مهاجرت به یک مکان و یک کشور امن نیاز دارند که کشور عمان این خصوصیات را به خوبی دارا می باشد . در سی سال اخیر این کشور با گسترش روابط سیاسی خود با آمریکا و انگلیس توانسته است که روند صنعتی شدن خود را رشد بدهد.

مزایای مهاجرت به عمان

مهاجرت به کشور عمان شاید اولین گرینه بسیاری افراد نباشد با توجه به وجود فرصت های مهاجرتی که کشور هایی دنظیر استرالیا ، امریکا، و کانادا نباشد اما بی شک می تواند یک مسیر رو به رشد را برای افرادی که شرایط مهاجرت به عمان را دارند داشته باشد.

مهاجرت به عمان مزایای دیگری نیز دارد که اکنون به چند مورد از آنها می پردازیم:

  • دریافت وام با بهره کم در صورت دریافت ویزای کوتاه مدت
  • جمعیت کم و رقابت شغلی محدود در کشور عمان
  • استفاده از فرصت های همکاری بین المللی
  • روابط دوستانه سیاسی و فرهنگی بین ایران و عمان
  • دستمزدهای بالا برای شغل های تخصصی
  • معافیت سرمایه گذاران از مالیات بر درآمد شخصی
  • معافیت مالیات ۱۰ ساله اول برای سرمایه گذاران که شرکت یا کارخانه راه اندازی می نمایند.
  • دور بودن از تنش های سیاسی خاورمیانه
  • امکان اخذ ویزای فرودگاهی عمان
  • ثبات اقتصادی و رشد پایدار اقتصاد عمان

مهاجرت به عمان

از جمله نکاتی که برای مهاجرت به عمان مهم است در خصوص وضعیت و شرایط اجتماعی این کشور است افرادی که در عمان زندگی می کنند می توانند پوشش خود را آزادانه انتخاب کنند و قانونی برای منع هیچ نوع پوششی وجود ندارد به این معنی که افراد مذهبی و غیر مذهبی در کنار یکدیگر و به صورت مسالمت آمیز در محیط های کاری و زندگی روزانه خود حضور داشته و فعالیت می کنند.

از جلمه نکات دیگر که قابل روئیت است این موضوع می باشد که افراد بسیار زیاد بین المللی و خارجی در عمان در حال زندگی و فعالیت هستند. این امر موجب ارتباط بسیار صمیمی و گرم مردم عمان با مهاجران خارجی شده است. اما بهرحال تفاوت هایی میان افراد عرب و بومی عمان با مهاجران خارجی همواره وجود داشته است.

به طور کلی در کشورهای اروپایی و آمریکایی، با خارجیان و افراد بین المللی مانند مردمان همان سرزمین برخورد می شود. اما در کشورهای عربی، تفاوت میان مردمان بومی و افراد خارجی احساس می شود.

شما عزیزان می توانید برای مطالعه بیشتر در مورد اخذ ویزای کاری کشور عمان اینجا کلیک کنید.