در این مقاله قصد داریم توضیحاتی در مورد مهاجرت به عمان از طریق کار مزایا و معایب و به طور کلی اطلاعاتی ازشرایط کار و ویزای کاری عمان را شرح دهیم.

مهاجرت به عمان از طریق کارمقدمه مهاجرت به عمان از طریق کار

مهاجرت به عمان به چند روش امکان‌پذیر خواهد بود. یکی از این روش‌ها مهاجرت کاری است. متقاضیان کار در کشور عمان در ابتدا پیش از هر نوع اقدامی باید موفق به اخذ گواهینامه NOC شوند. این گواهی مدرکی است که اظهار دارد کارفرمای متقاضی و همینطور مقامات این کشور هیچ نوع مخالفتی برای ورود او به کشور از نظر سیاسی و اقتصادی و… ندارند. به طور کلی این سری از متقاضیان می‌توانند از دو نوع ویزای کار استفاده نمایند.

زنان مهاجری که کشور عمان را به عنوان مقصد زندگی خود انتخاب کرده‌اند، این روزها نقش های حرفه ای بالایی در جامعه این کشور دارند.

دولت این کشور در سطح شهر سیستم‌های حمل و نقل قوی در نظر گرفته است. ویزای کار و تخصص یکی از روش‌های مهاجرت به عمان محسوب می‌شود که به طور کلی می‌تواند منجر به ورود همسر و فرزندان فرد اصلی شود. در این زمینه نیاز به مدرک noc است. شایان ذکر است که در این زمینه بسیار مهم است که بتوانید از نظر اقتصادی وضعیت خوبی داشته باشید.

شرایط ویزای کار در عمان چیست؟

  • داشتن حداقل مدرک تحصیلی لیسانس
  • داشتن حداقل ۳ سال سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی
  • تسلط به زبان انگلیسی در حد آیلتس ۵ تا ۵/۵
  • سن متقاضی ترجیحاً زیر ۴۰ سال باشد البته در برخی از رشته‌ها همانند پزشکان متخصص تا ۵۵ سالگی نیز قابل‌قبول است
  • متقاضی بایستی یک پیشنهاد کاری معتبر از طرف کارفرمای عمانی دریافت کند که در ادامه به توضیح مفصل آن خواهیم پرداخت.

اخذ پاسپورت عمان

اخذ پاسپورت  به طور کلی رویکردهای مشخصی دارد، شما برای اخذ پاسپورت این کشور باید در ابتدا زبان و فرهنگ کشور عمان را بشناسید، سپس باید سعی کنید سوالاتی که پیش از صدور پاسپورت این کشور مطرح می‌شود را پاسخ دهید.

مورد دیگر تسلط کامل شما به زبان این کشور است که برای مهاجرت به عمان از طریق کار بسیار مهم است و ممکن است از شما آزمونی نیز در این زمینه گرفته شود، نیاز است که عدم سوء پیشینه ی شما نیز ثابت شود، زیرا در صورتی که در مدت زندگی و اقامت دائم در این کشور، مرتکب جرمی شده باشید، پاسپورت برای شما صادر نخواهد شد و حتی ممکن است اقامتتان نیز لغو شود و به کشور خود بازگردانده شوید؛ پس بهتر است این مورد را جدی بگیرید. تمکن مالی شما از دیگر مسائل مهم و تاثیرگذار در جریان اخذ پاسپورت کشور عمان است رعایت موارد ذکر شده مهاجرت به عمان از طریق کار را برای شما آسانتر میکند.

مهاجرت به عمان از طریق کار

مهاجرت به عمان از طریق کار

متقاضیان کار در عمان در ابتدا پیش از هر نوع اقدامی می‌بایست موفق به اخذ گواهینامه NOC شوند. این گواهی مدرکی است که اظهار دارد کارفرمای متقاضی و همینطور مقامات این کشور هیچ نوع مخالفتی برای ورود او به کشور از نظر سیاسی و اقتصادی و … ندارند. به طور کلی این سری از متقاضیان می‌توانند از دو نوع ویزای کار استفاده نمایند؛ گزینه اول ویزای استخدامی عمان است ( مهاجرت به عمان از طریق کار ) که مختص افرادی است که قصد استخدام شدن در این کشور را دارند، مورد بعدی ویزای اقامت برای استفاده از همراهان و همینطور اعضای خانواده فرد متقاضی کار است.

این در شرایطی است که فرد اصلی خود علاقه‌ای به کار در عمان ندارند. متقاضیانی که قصد مهاجرت به عمان از طریق کار را دارند نیاز به ویزای کار دارند، داشتن شغل در این کشور قبل از اقدام به درخواست الزامی است. یافتن شغل و مجاب کردن کارفرما به طور کلی مراحل طولانی دارد که باید طی شود. یک نکته مثبت برای ویزای کار عمان این است که بخش زیادی از کار به عهده کارفرمای متقاضی خواهد بود.

کارفرما می‌بایست کلیه هزینه های مربوط به شغل و همینطور سایر شرایط را متقبل شود. در نظر داشته باشید که نیاز به انگشت نگاری و همینطور مراجعه به اداره پلیس عمان برای مهاجرت به عمان از طریق کارلازم است. فرد مسئول استخدام باید گواهی‌ای دال بر پاکی و بی عیب و نقص بودن کارمند خود ارائه دهد. در نظر داشته باشید که ویزای مهاجرت به عمان از طریق کار اغلب به صورت دو ساله صادر می‌شود. در صورتی که نیاز است اعضای خانواده فرد اصلی نیز با او همراه باشند، باید فرد ویزای اقامت مخصوص به خود داشته باشد.

متقاضی مهاجرت به عمان از طریق کار می‌بایست ثابت نماید که از سلامت کامل برخوردار است و به دور از هر نوع بیماری فعالیت در عمان را آغاز می‌کند، نیاز به مدارک شناسایی و همینطور مدرک تحصیلی است و باید کلیه مدارک توسط وکیل و یا سردفتر اسناد رسمی مورد تأیید قرار بگیرد. فرد متقاضی باید بتواند دو موضوع را در نظر بگیرد، اول اینکه یک نوع ویزای پیوند خانوادگی برای همسر و فرزندان کمتر از 28 سال وی فراهم است و مورد بعدی ویزای اقامت خانواده است، این ویزا شامل اعضای خانواده مانند والدین، خواهران و برادران است.

زمانی که مجوز ورود متقاضی به عمان تأیید شد، شماره‌ای مختص متقاضی به فرودگاه مورد نظر ارسال می‌شود و متقاضی باید پس از اینکه موفق به پرواز به عمان شد در فرودگاه این کشور، باید شماره خود را برای بررسی و همینطور کنترل گذرنامه تغییر دهد، در نهایت گواهینامه NOC را از فرودگاه بین‌المللی دریافت می‌کند. با توجه به اینکه کارفرما در راستای پذیرش فرد در شغل مشخصی وارد شده است، تغییر شغل پس از ورود کار بسیار دشواری است.

در نظر داشته باشید کارفرما در این زمینه مخالفتی ندارد اما مسیر دشواری پیش روی فرد اصلی است. ویزای استخدام در عمان به مدت 2 سال اعتبار دارد چنانچه متقاضی فرزندی نیز تحت تکفل خود داشته باشد و قصد مهاجرت با وی را داشته باشد می‌تواند به ارائه نامه معتبر از سوی والدین دست یابد. در صورتی که والدین در دسترس نباشد نیاز به گواهی معتبر طلاق و یا نامه اداری کفالت خواهد بود.

 

خواندن مطالب بیشتر در مورد درآمد کشور عمان

دسته‌بندی نشده

کار در کشور عمانمهاجرت به عمان از طریق کارمهاجرت کاریویزای کار عمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *