لیست شرکتهای ایرانی در عمان

عمان کشوری است که سالیانه بیش از 5 میلیارد دلار مواد غذایی از کشورهای جهان وارد می کند و حضور شرکت های ایرانی می تواند سهم کالاهای ساخت ایران در این بازار را افزایش دهد.

به همین منظور سفارت ایران در مسقط برنامه هایی برای آشنا شدن هر چه بیشتر شرکت کنندگان ایرانی با فعالان و تجار عمانی طراحی کرده است .

لیست شرکتهای ایرانی در عمان

شرکتهای ایرانی حاضر در نمایشگاههای عمان:

به گفته سفارت ایران در مسقط ، در نمایشگاه محصولات کشاورزی و مواد غذایی حلال در کشور عمان ، 20 شرکت ایرانی متخصص در زمینه های خشکبار ، مواد غذایی ، ترشی ، شیرینی ، صنایع تبدیلی و داروهای دامی محصولات خود را عرضه کرده اند.

همچنین نمایشگاه بین المللی تخصصی در ، پنجره، شیشه و آلومینیوم در عمان نمایشگاه دیگری بود که در آن سه شرکت توانمند ایرانی حضور داشتند.

در حال حاضر هشت شرکت ایرانی در زمینه ساخت در و پنجره «یو.پی.وی.سی» در عمان فعال هستند و امید می رود که شرکت های توانمند ایرانی در زمینه مصالح ساختمانی بتوانند از این بازار سهم به سزایی به خود اختصاص دهند.

کارشناسان اقتصادی می گویند : بازار مسکن و زیر ساخت های عمان در آینده گسترش و توسعه می یابد و فعالیت ها در این زمینه یکی از نیازمندی های مهم این کشور محسوب می شود.

وجود مناطق آزاد «صحار» ، «دقم» و «صلاله» و دسترسی آسان آنها به بازارهای پیرامونی از جمله بازار شورای همکاری خلیج فارس و بازار 500 میلیونی آفریقا بخصوص شاخ آفریقا می تواند بستر مناسبی برای این گونه فعالیت ها باشد.

نمایشگاه بین المللی عمان پلاست سومین نمایشگاهی بود که با حضور یک شرکت بزرگ ایرانی تولید کننده مواد اولیه پتروشیمی آغاز به کار کرد.

این نمایشگاه که توسط وزیر نفت و گاز عمان افتتاح شد به پلاستیک ، مواد شیمیایی و صنایع وابسته اختصاص داشت.

سرمایه گذاری مشترک در زمینه تولید فراورده های نفتی پتروشیمی و شیمیایی در مناطق آزاد عمان، سکوی پرتاب صادرات مجدد فرآورده های پتروشیمی ایران به بازارهای بزرگ جهانی قلمداد می شود.

به گفته دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان ،کشور عمان بازارخوبی برای دستیابی شرکت های دانش بنیان به بازارهای جهانی است و شرکت ها باید عمان را به عنوان قطب صادرات ببینند.

توجه به این نکته ضروری است که در ابتدای ورود هر محصولی به کشور ثالث باید مشاهده کرد که پتانسیل بازار آن کشور چقدر است و از بازار آن کشور برای ورود محصول به بازارهای بزرگتر استفاده کرد. عمان ۴.۵ میلیون نفر جمعیت دارد که ۶۰ درصد آن را عمانی ها تشکیل می دهد.

عمان از نظر وسعت دومین کشور منطقه بعد از عربستان است، اما از نظر درآمد جزو کشورهای محروم محسوب می شود. شرکت های ایرانی باید عمان را هاب صادرات محصولات خود به کشورهای خلیج فارس و شمال آفریقا ببینند.

۸۰ درصد عمانی ها کارمند هستند و ۲۰ درصد را قشر مرفه تشکیل می دهند. عمده جمعیت این کشور به دنبال کالای با کیفیت و قیمت مناسب هستند.

در حالی که کشورهای قطر، کویت و امارت متحده عربی درآمد بالا دارند و به دنبال کالای لوکس و برند هستند و پتانسیل صادرات کالای لوکس به آنها بالاست.

بنابراین شرکت های ایرانی باید توجه داشته باشند که روی کالاهایی که بیشتر مصرف کننده عام دارد توجه کنند. شرکت های دانش بنیان و استارتاپ هایی که ذیل صندوق نوآوری و شکوفایی و پارک های علم و فناوری فعال هستند، باید هدف گذاری خود را در بازار عمان درست برنامه ریزی کنند.

با تاکید براینکه در حال حاضر میزان صادرات و واردات کشور ما به عمان برابر است،کالاهایی که شرکت های دانش بنیان می توانند به عمان صادر کنند، در زمینه فلزات و صنایع پایین دستی آن یعنی مس، آهن، چدن و روی است.

دومین محصولات، مواد خام معدنی است، مصالح ساختمانی و نیز هوشمند سازی ساختمان ها بر پایه اینترنت اشیا و مصالح از قبیل سیمان، بلوک، سنگ بازار خوبی در عمان دارد و شرکت ها می توانند بر روی این محصولات مانور داشته باشند.

با توجه به اینکه عمان در رکود اقتصادی به سرمی برد،  در حال حاضر سرمایه گذاری خارجی برای ساخت و ساز در عمان افزایش یافته است و ساخت و سازها توسط سرمایه گذاران خارجی صورت می گیرد و عمانی ها با توجه به رکود تمایلی به این کار ندارند.

حوزه مواد غذایی، مواد لبنی، پروتئینی، غلات، شیرینی و شکلات، آبزیان، انوع نوشیدنی، حبوبات و در کل هرآنچه در شلف شهروندی پتانسیل صادراتی دارد، برای صادرات به کشور عمان مناسب است و بازار دارد.

در حال حاضر صدور مواد سلولزی، سفیدکننده، شوینده، تجهیزات آزمایشگاهی صنعتی و مواد غذایی بسیار بازار خوبی دارد و مورد علاقه مسوولان عمانی است.

با نظر به اینکه در بحث صادرات دو بخش داریم یک سری صادرات کالا و دیگری صادرات خدمات است و در حال حاضر عمان به لحاظ فعالیت در زمینه فناوری اطلاعات بسیار بکر است و فضای خوبی برای شرکت هایی است که در حوزه آی سی تی و فناوری کار می کنند.

شرکت های ایرانی می توانند در حوزه نانو تکنولوژی و آی سی تی شرکت هایی را با ۱۰۰ درصد سهام ایرانی ثبت کنند تا با این رویکرد علاوه بر ارایه خدمات به عمان به سایر کشورها نیز خدمات ارایه دهند.

با اشاره به اینکه در عمان هزینه برای شرکت داری بالاست، از این رو توصیه می‌شود شرکت‌ها تک به تک اقدام به ثبت شرکت در این کشور نکنند، بلکه با ایجاد کنسرسیومی از شرکت‌های فعال در یک حوزه با محصولات متنوع، محصولات خود را تجاری سازی کنند.

تجهیزات پزشکی نیز یکی دیگر از نیازهای کشور عمان است و عمان در زمینه پزشکی فقیر بوده و مسوولان عمانی به سیستم پزشکی و تجهیزات پزشکی ایران اعتماد دارند.

همچنین عمان  یکی از پایگاه‌های مناسب برای صادرات لوازم یک بار مصرف بیمارستانی و مکمل‌های دارویی می باشد و فعالان این عرصه باید توجه داشته باشند که عمان را با دید یک کشور صادراتی نگاه نکنند، بلکه این کشور هاب مناسبی برای صدور محصولات ایرانی به سایر کشورها از جمله شمال آفریقا است.

شمال آفریقا بازار مناسبی برای محصولات ایرانی است، ولی به دلیل نداشتن خط هوایی مستقیم به این بازار دسترسی نداریم.

در عمان معادن بسیار غنی وجود دارد و بعد از عربستان بزرگترین ذخایر معدنی در این کشور است، اما عمان دانش کمی در خصوص بهره برداری معادن دارد. شرکت هایی که در حوزه بهره برداری و اکتشاف تجربه دارند می توانند در قالب مشارکتی و کنسرسیوم  به این بازار ورود کنند.

     لیست شرکتهای ایرانی در عمان

لیست شرکتهای ایرانی در عمان

این لیست بهترین و دقیقترین راهنمای شما برای شروع کسب و کار خود در عمان میباشد، که شامل موارد زیر است:

 • لیست نمایشگاه های کشور عمان 
 • لیست شرکتهای ساخت و ساز، معماری و مصالح ساختمانی کشور عمان(که شامل لیست بزرگی از شرکتهای این بخش عمان میباشد و میتوانید برای صادرات مصالح ساختمانی، ورود و ارتباط با شرکتهای ساخت و ساز و عمرانی عمان، صادرات لوازم خانگی، صادرات سنگ، صادرات محصولات تزیینی، رنگ و تمامی موارد مربوط به مسکن، معماری و طراحی بسیار مفید باشد)
 • لیست ۱۰ بیمارستان برتر عمان برای استخدام پزشک و پرستار
 • لیست دانشگاه های عمان(شامل لیست دانشگاه های معبتر عمان به همراه وب سایت آنها میباشد )
 • لیست شرکتهای نفت، گاز و پتروشیمی کشور عمان(که شامل لیست جامع کلیه شرکتهای خدمات نفتی عمان، شرکتهای مادر نفتی عمان، شرکتهای پتروشیمی عمان، شرکتهای بالادستی نفت عمان، شرکتهای پایین دستی کشور عمان، شرکتهای بازرگانی کالا و خدمات کشور عمان به همراه وب سایت آنها میباشد)
 • لیست وزارتخانه های عمان(که شامل لیست کلیه وزارت خانه های عمان به همراه وب سایت آنها میباشد)
 • لیست بازرگانان بزرگ مواد غذایی و بهداشتی و لیست شرکتهای پخش و بازاریابی عمان‌
 • لیست شرکتهای فناوری اطلاعات، شبکه، برندینگ و چاپ در کشور عمان(این لیست مناسب شرکتهای ارایه دهنده خدمات IT، برنامه نویسی، نرم افزاری، طراحی، سخت افزاری، برندینگ و چاپ ایرانی میباشد که قصد ورود به بازار عمان و در دست گرفتن بخشی از این بیزنس پرسود دارند میباشد و دارای آدرس وب سایت هر شرکت به طور طبقه بندی شده میباشد)
 • لیست شرکتهای خدمات عمومی عمان شامل شرکتهای تعمیرات، نظافت، باغبانی، نجاری، تاسیسات، جوشکاری و غیره(که مناسب برای شرکتها و اشخاص ایرانی که قصد ورود به این حوزه و ارایه خدمات و صادرات محصولات بهداشتی، تجهیزات شستشو و فروش و بازرگانی مواد مصرفی و غیره در این بخش میباشد)
 • لیست شرکتهای کیترینگ، آشپزخانه، رستوران و کافی شاپ عمان(شامل لیست بلندی از شرکتها و مجموعه های صنایع غذایی و خوراکی کشور عمان به همراه وب سایت آنها بوده و مناسب برای فروش مواد غذایی و خوراکی مصرفی، میوه و سبزیجات به این مصوف کنندگان میباشد. همچنین در صورتیکه قصد کار در این حوزه را دارید با در دست داشتن این لیست میتوانید مستقیما با آنها تماس بگیرید)
 • لیست شرکتهای تولید و فروش مبلمان، میز، صندلی و پارکت در عمان(شامل لیست تاجران، واردکنندگان و بازرگانان صنایع مبلمان، چوب، پارکت و صنایع وابسته کشور عمان به همراه وب سایت این مجموعه ها میباشد که میتوانید برای صادرات محصولات و خدمات خود با آنها تماس بگیرید)
 • لیست شرکتهای فروش خودرو، قطعات خودرو، تعمیرگاه های خودرو سبک و سنگین کشور عمان(که شامل شرکتهای فعال در این حوزه به همراه وب سایت آنها بوده و مناسب اشخاص و شرکتهای ایرانی که قصد ارایه خدمات، سرمایه گذاری، واردات خودرو و قطعات از عمان و همچنین اشتغال در این حوزه دارند میشود)
 • لیست شرکتهای حمل و نقل و لاجستیک باری و مسافری کشور عمان(شامل شرکتهای بزرگ و کوچک حمل و نقل زمینی، دریایی، هوایی کشور عمان، ترخیص کالا از عمان، انبارداری در عمان، حمل مسافر، انجام تشریفات گمرکی عمان و مواردی که در این بخش مورد نیاز است به همراه وب سایت آنها میباشد)
 • لیست شرکتها و آژانس های مسافرتی و گردشگری و برگزارکنندگان تورهای تفریحی و تجاری در عمان(شامل شرکتهای خدمات حوزه گردشگری و توریسم در عمان میباشد و مناسب شرکتهای ایرانی که قصد ورود و تبادل گردشگر در این حوزه و همچنین صادرات خدمات و محصولات ایرانی مرتبط با صنعت گردشگری دارند میشود)

دسته‌بندی نشده

شرکتهای ایرانی در عمانلیست شرکتهای ایرانی در عماننمایشگاه های کشور عمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *