فرصت های سرمایه گذاری در عمان

عمان کشوری است در خاورمیانه و پایتخت آن مقسط می‌باشد عمان از لحاظ اقتصادی دارای ثبات بالاست و میتوان فرصت های سرمایه گذاری در عمان با سود بالا را متصور شد زیرا همواره از جنگ به دور بوده و در بین کشورهای همسایه همیشه نقش میانجیگر را داشته‌ است .

به‌ همین خاطر است که این کشور از لحاظ اقتصادی ثبات مورد قبولی دارد و پول این کشور دومین پول باارزش در دنیا می‌باشد حال می‌ خواهیم فرصت های سرمایه گذاری در عمان را با یکدیگر بررسی کنیم و در آخر به نتیجه قابل‌ قبولی برسیم.

عمان کشوری است که عمدتا وابسته به کالاها و خدمات خارجی است و در نتیجه دولت عمان اکنون بیشتر بر روی سرمایه گذاری مستقیم خارجی تمرکز می کند. یکی از تولیدات مهم در بخش کشاورزی در عمان، سبزیجات است.

تنها چالش جزئی در زمینه کشاورزی در عمان آبیاری است. سبزیجات به عمان صادر نمی شود، بنابراین، اگر شما در حال سرمایه گذاری در بخش کشاورزی در عمان هستید، سرمایه گذاری دراین بخش سودآور است.

فرصت های سرمایه گذاری در عمان فرصت های سرمایه گذاری در عمان

از آنجا که عمان عمدتا به کالاهای وارداتی وابسته است دولت عمان در حال تلاش برای ایجاد سیاست هایی است که سرمایه گذاران خارجی را به عمان تشویق کند.

برای مشارکت با عمان ۳ دلیل وجود دارد اگر شما یک سرمایه‌گذار باشید و نیازمند پیدا کردن یک کشور برای سرمایه‌ گذاری هستید مهم‌ترین مورد برای این کار داشتن روابط سیاسی مناسب با کشور مقصد است که کشور عمان یکی از بهترین کشور ها می‌ باشد که روابط سیاسی خوبی با کشور ما دارد .
عامل بعدی اراده است بدین‌صورت که هم ایران و هم عمان قصد داشته باشند که روابط دوجانبه را به بالاترین سطح ممکن ارتقا دهند.

سومین عامل مهم برای مشارکت با عمان به ثبات قوانین برمی‌گردد قوانین کشور عمان سال‌ به‌ سال آسان‌ تر می‌شود نرخ تورم در این کشور بسیار پایین است که حداکثر به یک‌ونیم درصد می‌رسد. اکنون نرخ ریال عمان ۲۰ سال است که در برابر دلار ثابت می‌باشد .

دولت عمان قانونی را تصویب کرده که در آن سرمایه‌ گذاران خارجی می‌ توانند صد در صد سهام شرکت را بدون نیاز به کفیل عمانی به نام خود ثبت کنند که این خود یک موضوع بسیار مهم برای سرمایه گذاران می باشد.  این موارد نشان از ثبات شرایط اقتصادی و قوانین در عمان دارد .

شما می‌ توانید در انواع شغل‌ ها و خدمات فرصت های سرمایه گذاری در عمان ایجاد کنید از این موارد می‌توانیم سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری،  فروشگاه لوازم‌خانگی ، آژانس موقت در عمان ، خدمات اتومبیل در عمان و غیره را نام ببریم این ۳ مورد از ایده‌های کار در عمان می‌باشد که دارای سودآوری زیاد است .

از دیگر فرصت های سرمایه گذاری در عمان که قابل پیشرفت هستند و سود آوری زیادی دارند می‌ توان به خدمات بخش آی‌تی، تولید خودرو، بخش دریایی ،صنعت توریسم ،انرژی جایگزین، معدن ،بخش بهداشت ،مشاوره پزشکی ،فلزات و پلاستیک و محصولات شیمیایی و دارویی را نام برد .

از جمله مزایای فرصت های سرمایه گذاری در عمان می‌ توان این موارد را نام برد :

در عمان شما نیاز نیست که مالیات شخصی بپردازید این خود یک امتیاز مهم در سرمایه‌ گذاری و ایجاد فرصت‌ های شغلی در عمان می‌ باشد شما در عمان به‌ آسانی می‌ توانید نیروی کاری پیدا کنید که هم تحصیل‌ کرده باشند و هم دوزبانه یعنی همزمان هم زبان عربی و هم انگلیسی را صحبت کند که یک مورد بسیار حیاتی می‌ باشد.

دولت عمان در مسیر وارد شدن به ساخت شهر هوشمند است. پایگاه شبکه ای قدرتمند ایجاد شده از طریق توافق نامه های تجاری، حتی به افراد تازه کار و کارآفرینان جدید امکان صعود از نردبان تجاری را می دهد.

در کشور عمان جو تجاری وجود دارد و سرمایه‌ گذاری در آن پایدار می‌ باشد این کشور امکانات زیرساختی در سطح جهانی دارد و می‌ توانید به‌ راحتی پیشرفت فراوانی داشته باشید. در این کشور شما می‌توانید به بازار جهانی نیز دسترسی داشته باشید.

برای خواندن مقاله های بیشتر در این خصوص اینجا کلیک کنید.