درآمد کشور عمان وشرایط عمومی کار در این کشور :

کشور عمان واقع شده در خلیج فارس و جزو کشور های آسیایی می باشد. این کشور با مساحتی حدود ۳۰۹ ۵۰۰ کیلومتر مربع دارای ۸ میلیون نفر جمعیت و پایتخت آن شهر مسقط می باشد. کار در عمان برای ایرانیان و افراد خارجی نیازمند ویزای کاری عمان می‌ باشد.

اشخاص برای اخذ چنین ویزایی، در ابتدای امر باید به جستجوی کار در این کشور پرداخته و موفق به دریافت دعوت نامه شغلی از یک شرکت معتبر و یا کار فرمایی دارای اعتبار در کشور عمان گردند. سپس می توانند با دارا بودن شرایط و ضوابط لازم در این کشور شروع به کار نمایند. حقوق کار در عمان برای کارمندان طی عناوین مختلفی افزایش می یابد. از این رو با ما همراه باشید زیرا در ادامه مقاله حقوق و درآمد مشاغل در عمان به بررسی دیگر عوامل مهم خواهیم پرداخت.

روند رشد متوسط حقوق سالانه مشاغل در عمان:

قوانین مختلفی برای کار کشور عمان وجود دارد که میزان حقوق افراد نسبت به کار و توانایی آن ها و همچنین ویژگی هایی که دارند، تنظیم و در صورت پیشرفت کارمندان بر حقوق آنان می افزاید. یکی از این قوانین وجود روند رشد متوسط حقوق سالانه مشاغل در عمان می باشد. به عنوان مثال حقوق داروسازان در عمان بنا به روند رشد متوسط حقوق هر ۱۹ ماه ۱۰ درصد افزایش می‌ یابد. در صورتی که متوسط حقوق ملی برای مشاغل در این کشور هر ۱۹ ماه به میزان ۷ درصد می باشد.

درآمد کشور عمان

شرایط کاری در عمان

از آنجایی که کشور عمان از نظر جذب نیروی کار خارجی از سایر کشورها متفاوت و متمایز می باشد لذا اعزام نیروی کار از سوی کشورهای زیادی صورت می گیرد. از این رو اعزام نیروی کار به عمان از سوی ایران به راحتی امکان پذیر است.

همان طور که در بالا ذکر کردیم هر کشوری شرایط خاص خود برای جذب نیروی خارجی دارد و به همین علت این شرایط در هر کشوری متفاوت است. معمولا کشورهایی که ویزای کاری کشور خود را به متقاضیان جویای کار اعطا می کنند نیاز و اولویتشان نیروهای ماهر و متخصص می باشد.

به همین علت اعزام نیروی کار متفاوت می باشد به این دلیل که این کشور حتی به نیروی کار ساده و بدون تجربه و مهارت نیز نیازمند می باشد. متقاضیان کار در عمان در ابتدا باید به تحقیق در بازار کار عمان بپردازند و در مورد مشاغل مورد نیاز این کشور اطلاعات لازم را به دست آورند.

پس از اینکه متقاضی شغل مورد نظر خود در عمان را پیدا کرد باید از سوی کارفرمای عمانی دعوتنامه کاری معتبر دریافت کند. البته متقاضیانی که از سوی موسسات کاریابی اقدام به یافتن کار در عمان کنند شرایطشان متفاوت است.

برای خواندن اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به عمان از طریق کار اینجا کلیک کنید

بدین شکل که این موسسات از طریق کارگزاران و نمایندگان خود در عمان نسبت به اخذ دعوتنامه کاری متقاضی اقدام می کنند. پس از این مرحله اعزام نیروی کار به عمان به مرحله نهایی می رسد.

درآمد کشور عمان

از دیگر موارد مهم و قابل توجه برای مهاجرت کاری به خارج از کشور، بررسی حقوق کار و درآمد کشور عمان جهت مهاجرت کاری می باشد. همان طور که می دانید زندگی در خارج از کشور، شامل هزینه های مربوط به خود می شود و توانایی تأمین این هزینه ها و دستیابی به هدف خود از مهاجرت، بسیار مهم می باشد. همین امر، ضرورت توجه به میزان درآمد متناسب با ساعت کاری و تخصص فرد را دو چندان می کند.

یکی از عمده دلایل اصرار متقاضیان به کار در عمان و مهاجرت کاری به این کشور، میزان درآمد کشور عمان در مقایسه با ایران می باشد. این در حالیست که با مقایسه میزان درآمد کشور عمان با کشورهای دیگر مانند کانادا، استرالیا و یا برخی کشورهای اروپایی، به این نتیجه می رسیم که میزان حقوق و مزایای ناشی از کار در عمان ، کمتر از حقوق و مزایای منتج از کار در بسیاری از کشورهای دیگر می باشد.

میانگین درآمد کشور عمان، 1780 ریال عمان است. کمترین و بیشترین میزان حقوق در این کشور به ترتیب 240 و 7900 ریال عمان می باشد که بستگی به شغل و تخصص فرد دارد. نیمی از مردم کشور عمان (50%) حقوق کمتر از 1640 ریال عمان در ماه دریافت می نمایند.

لیست برخی مشاغل و درآمد کشور عمان:

حقوق (ریال) مشاغل
1220 ماهانه حسابدار
2230 ماهیانه داروساز
790 ماهانه دفتر دار
2630 ماهانه مدیر حسابداری
2290 ماهانه خزانه دار شرکت
3400 ماهانه مدیر مالی
1490 ماهانه مدیر دفتر
1710 ماهانه کارگردان هنری
1040 ماهانه طراح گرافیک
1780 ماهانه کارگردان خلاق
940 ماهانه عکاس
2110 ماهانه مهندس هوا فضا

دسته‌بندی نشده

استخدام جوشکار در عمانبانک های ایرانی در عماندرامد کشور عمانکار در عمانلیست شرکت های عمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *