هزینه زندگی در عمان

حواله دلار به عمان :

حواله دلار به عمان فرد به بانک کشور مبدا مراجعه می کند و درخواست حواله ارزی به کشور مبدا را می دهد برای مثال شخص با مراجعه به بانک ایرانی درخواست حواله دلار به عمان را می دهد و بانک داخلی به شعب کارگزار خود در خارج از کشور (کشور عمان) دستور پرداخت معادل ارزی آن(به دلار) را می دهد حواله های ارزی بسته به کشور مبدا و مقصد به دو گروه حوالجات صادره و حوالجات وارده تقسیم بندی می شوند و عمل حواله کردن پول امروزه از طریق شبکه جهانی ارتباطات مالی (سوئیفت) انجام می شود.

کشور عمان در شرق شبه جزیره عربستان قرار گرفته است و پایتخت آن شهر مسقط می باشد همچون دیگر کشورهای عربی صادرات نفت یکی از منابع مهم درآمدی این کشور می باشد و مردم آن از طریق کشاورزی و ماهیگیری کسب درآمد می کنند.

حواله به عمان

انواع حواله های ارزی به عمان به طور کلی به پنج دسته زیر تقسیم بندی می شود :

  • حواله سوئیفت به عمان ( حواله دلار به عمان از طریق شبکه سوئیفت)
  • حواله وسترن یونیون به عمان
  • حواله دستی عمان
  • انتقال حساب به حساب داخلی

برای حواله دلار به عمان برای حساب های بانک های خارجی باید در ابتدا مطمئن شویم که بانک دریافت کننده حواله دارای کد سوئیفت رسمی و قانونی است و در مرحله بعد باید واحد پول ارسالی را تعیین کنیم ( به طور مثال ریال ایران ) و معادل ارزش آن را در عمان به دلار دریافت می کنیم و این حواله در قالب حواله رمیت به بانک داده می شود در این بین برای نقل و انتقال پول بانک های ثالثی نیز وجود دارند که بر مبنای واحدهای مختلف پول کار می کنند و عمل مبادله و انتقال پول با وجود آنها راحت می گردد و با توجه به حساب شخص یا شرکت در کشور خارجی معادل دلاری پول را در حساب خارجی شخص یا شرکت اعمال می گردد.

حواله هایی ارزی که در نقل و انتقال پول در بین کشورها وجود دارد به دو دسته تقسیم میشود :

    • T/T که کوتاه شده عبارت telegraphic transfer)) می باشد که این نوع حواله به حواله مستقیم و سریع معروف هستند و این شکل از انتقال از طریق شبکه جهانی سوئیفت در مدت زمان کوتاهی انجام می گیرد.
    •   D/D  کوتاه شده عبارت (demand draf) می باشد و این نوع حواله به حواله به حواله غیرمستقیم معروف است این سیستم مبتنی بر انتقال پول در آینده می باشد که طرف قرارداد متعهد می شود که در آینده پول در حساب شخص یا شرکت مورد نظر اعمال کند  .

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

 

 

 

 

 

حواله دلار به عمان

ثبت شرکت در عمانثبت شرکت و برندحواله ارزی به عمانحواله دستی عمانحواله دلار به عمانحواله سوئیفت به عمانحواله وسترن یونیون به عماندو نوع پرکاربرد حواله دلار به عمانقرار داد ثبت شرکت در عمانقرارداد ثبت شرکت در عمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *