حقوق کار در عمان

حقوق کار در عمان

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که باعث رونق بازار کار در عمان و جذب نیروی متخصص و ماهر از ایران و دیگر کشورهای جهان به عمان شده، بالا بودن حقوق کار در عمان است.

حقوق کار در عمان

واحد پول عمان ریال است و از ارزش بسیار بالایی برخوردار است و در حال حاضر  هر ریال عمان ۵۹/۲ دلار امریکا است. پس عملاً حداقل درآمد ماهانه در عمان که حدود ۳۰۰ ریال عمان است، در حدود ۹۰۰ دلار آمریکا می‌باشد.

در عمان به جز جمعه‌ها یک روز دیگر هم تعطیل است و ایام کاری این کشور ۵ روز در هفته است. در این دو روز تعطیلی عموماً اکثر نیروهای شاغل در عمان اعم از کارگران، کارمندان و … تعطیل هستند.

شرکت‌های بین‌المللی در عمان این روز اضافی را معمولاً شنبه یا یکشنبه در نظر می‌گیرند.گرچه که گروهی از افراد تعطیلی روز پنجشنبه را ترجیح می‌دهند، البته در تمامی استان‌های کشور عمان روز شنبه روز تعطیلی مدارس می‌باشد.

گرچه که هزینه‌های زندگی و خوراک تا حدودی در عمان بالا است اما میزان درآمد در عمان به‌قدری است که بتوانید این هزینه‌ها را پوشش داده و پس‌اندازی نیز داشته باشید البته باید خاطرنشان کرد که سبک زندگی فرد هم تأثیرگذار است.

در ادامه به میانگین دستمزد در عمان در مشاغل مختلف و به‌طور کل دستمزدها در عمان می‌پردازیم.

اگر در کشور عمان شرکت ثبت کرده اید، در عمان اقامت دارید و قصد دارید کارمند عمانی استخدام کنید، باید به قانون جدیدی که برای پرداخت حداقل حقوق تصویب شده توجه کنید.
در این قانون ذکر شده که کمترین حقوق و دستمزدی که برای کارمند عمانی ثابت (فول تایم) باید در نظر گرفته شود، مبلغ ۲۲۵ ریال عمان در ماه میباشد و ۱۰۰ ریال نیز در ماه به عنوان کارانه ثابت باید به وی پرداخت شود که کل مبلغ را به عدد ۳۲۵ ریال عمان میرساند.
از طرف دیگر این حقوق حداقلی، سقف حداکثری ندارد و هر عددی میتواند به عنوان حقوق به کارمند عمانی پرداخت شود، فقط نباید کمتر از ۳۲۵ ریال در ماه باشد.

 بررسی مهاجرت به عمان از طریق کار :

کشور عمان در سال های اخیر برای جذب نیروی متخصص خارجی امکانات و فرصت های ویژه ای را فراهم کرده است.

در ابتدای بررسی و دورنمای کشور عمان بخاطر شرایط آب و هوایی شما را برای مهاجرت کاری به این کشور با تردید همراه کند ولی موارد تشویق کننده و پیشنهادات جذاب از سوی کارفرمایان، حقوق و مزایای خوب و معافیت شخصی از پرداخت مالیات فرد را تشویق به مهاجرت کرده و بر آن خواهد داشت که در زمینه امکانات شغلی متناسب با تخصص خود به دنبال کسب اطلاعات برود.

عمان یکی از اقتصادهای بزرگ در میان کشورهای اقتصادی منطقه خلیج فارس به شمار می رود. طبق آمارهای بدست امده بیشتر از یک چهارم جمعیت عمان را خارجی ها تشکیل می دهند.

این افراد عمدتاً از کشورهایی مثل آمریکا، انگلستان، نیوزلند، فلیپین و ایران به عمان امده اند و مهاجران کاری بسیاری در این کشور مشغول به کار و زندگی هستند.

در مقایسه با دیگر کشورهای عربی، مردم بومی عمان بخاطر آشنایی با فرهنگ انگلیسی، نسبت به عرب های دیگر کشورها، روشنفکرتر عمل کرده و در برابر افراد خارجی خصومت و یا جبهه گیری ای از خودشان نشان نمی دهند، بلکه بیشتر با کنجکاوی و مهمان نوازی مایلند با خارجی ها ارتباط صمیمی برقرار کنند.

در سال های اخیر کشور عمان، نسبت به سال های قبل بصورت سخت گیرانه تری اقدام به صدور ویزای کار برای خارجیان می کند.

البته این امر به این معنی نیست که عمان به متخصصین خارجی نیاز ندارد!

امروزه، کارفرمایانی که تمایل دارند نیروی متخصص خارجی استخدام کنند، باید دولت را به این قناعت برسانند که از بین عمانی ها فرد با صلاحیت و تخصص مورد نظر را پیدا نکردند و پس از تأیید، اقدام به ارسال دعوت نامه برای کارجوی خارجی بنمایند.

از آنجایی که ویزای کار در کشور عمان برای افراد بین سنین 60-21 سال صادر می شود، برای افرادی بی تجربه و جوانتر یافتن شغل مورد نظر کمی سخت است ولی برای متخصصین به راحتی میتوان اجازه کار دریافت کرد.

در کشور عمان ساعات کاری معمولا بین 48-40 ساعت در هفته است و ویزای کار معمولا برای مدت دو سال صادر می شود.

کارفرمایان برای کارمندان استخدامی خود تسهلات زیادی از جمله مسکن، خوردو خوراک، ایاب و ذهاب و بیمه در نظر می گیرند. پس فرد نمی تواند از دعوت نامه ی یک کارفرما برای سفر به عمان استفاده کرده و در عمان شغل خودش را تغییر بدهد!

پس باید به همان کاری مشغول شود که کارفرمای همان شرکت برای صدور ویزای کاری دعوت نامه را ارسال کرده است. با وجود اینکه عمان در مقایسه با دیگر کشورهای عربی به اصطلاح روشنفکرتر است ولی همچنان کاریابی و اخذ اقامت برای خانم ها در این کشور خیلی دشوار می باشد.

حقوق کار در عمان

درآمد شغلی و حقوق کار در عمان:

واحد پول عمان ریال است. هر ریال عمان 2.6 برابر دلار می باشد.  اگر شما فردی کم خرج باشید و زندگی کاملا با صرفه و اقتصادی در عمان داشته باشید، ماهیانه تقریبا بین 250 – 200 ریال هزینه خواهید داشت.

همانطور که گفتیم بعضی از کارفرماها با توجه به توافق طرفین، خوردو ،خوراک و مسکن متقاضیان کار در عمان را فراهم می کنند. در مواردی که مسکن و خوراک توسط کارفرما تهیه نشود، تقریبا 150 ریال هزینه اسکان فرد در هر ماه خرج این موارد خواهد شد.

درآمد یک کارگر ساده در ماه های اول حدودا بین 120 تا 150 ریال است. این مبلغ در صورتی که فرد در کارهای تخصصی و یا پزشکی فعالیت داشته باشد تقریبا 200 تا 300 ریال و با افزایش تخصص بالاتر خواهد بود.

  • حقوق ماهیانه یک حسابدار در عمان 200 تا 500 ریال عمانی
  • حقوق ماهیانه یک معمار در عمان 1500 ریال عمانی
  • حقوق ماهیانه یک وکیل در عمان 4000 ریال عمانی
  • حقوق ماهیانه یک مهندس عمران در عمان 1500 ریال عمانی

دستمزد کارگران در عمان

*حقوق ماهانه کارگر ساده بدون مهارت : از 120 ریال شروع می شود، هزینه جابجایی، محل خواب و خورد و خوراک بر عهده کارفرماست به علاوه هزینه 2 مرتبه در سال رفت و برگشت به کشور خودش و 1 ماه مرخصی را شامل میشود.

*کارگر نیمه ماهر: 200 ریال + مزایای بالا

حقوق کار در عمان

قانون کار در عمان

دولت عمان تلاش بسیاری کرده است تا در جهت بهبود اقتصاد، نیروهای جوان را به عرصه کار وارد کند. به همین دلیل قانون کار در این کشور بسیار دقیق اعمال می‌شود و رابطه‌ای متعادل بین کارگر و کارفرما حکم‌فرما است.

در این قانون، هزینه خدمات و کارگر در عمان همراه با حقوق کارگران، بیمه پزشکی، بیمه اجتماعی، مزایای پایان کار، ساعات مشخص کاری، مرخصی سالیانه، حقوق اضافه‌کار، جبران خسارت و غیره باید توسط کارفرما پرداخت شود و کلیه قراردادهای خصوصی مشمول این امر می‌شوند.

این قانون شامل کارگران داخلی، کارمندان دولت و کارکنان نیروهای امنیتی نمی‌شود و تنها در مورد کارکنانی که در شرکت‌های خصوصی به‌صورت مهاجر، پذیرفته می‌شوند، اعمال خواهد شد.

ساعات کاری در عمان

برای برآورد هزینه خدمات و کارگر در عمان، ساعات مشخصی را به‌عنوان ساعات کاری در نظر می‌گیرند که بنا به قانون کار در این کشور وضع می‌شود. طبق این قانون در هفته حداکثر 48 ساعت کار یا 9 ساعت در هرروز باید کار مفید انجام شود.

این ساعات در طول ماه رمضان کاهش پیدا می‌کند و به 30 ساعت در هفته می‌رسد. این تقلیل ساعات سبب کم شدن هزینه‌ها و دستمزد کارگر نمی‌شود و کارفرما موظف است که طبق قرارداد حقوق و مزایای کارگر را پرداخت کند.