حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در عمان

قبل از آنکه مطالبی را درباره حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در عمان ارائه کنیم،لازم است که اطلاعاتی درمورد ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کشور عمان بیان کنیم.

ثبت شرکت در عمان یکی از جذابترین گزینه ها برای سرمایه گذاری خارجی برای ایرانیان است. می دانید که به عمان چه لقبی داده اند؟ سوئیس خاورمیانه.

عمان یک قطب تجاری مهم است و طبیعی است که تقاضای زیادی برای ثبت شرکت در این منطقه وجود دارد. این کشور در شرق شبه جزیره عربستان قرار دارد و از جنوب با یمن مرز خاکی دارد، از غرب همسایه عربستان و امارات متحده است. این کشور از قسمت شمالی با تنگه هرمز و دریای عمان در ارتباط است.

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در عمان

منابع درآمد کشور عمان :

اصلی ترین درآمد این کشور نفت است. البته باید بدانید که اواخر قرن بیستم ارزش نفت به شکلی باورناپذیر افت کرد و بر اقتصاد عمان تاثیر زیادی گذاشت. اما دولتمردان بی کار ننشستند.

تغییراتی در نظام اقتصادی عمان شکل گرفت. زیر ساخت ها دچار تغییراتی شد و صادرات در حد گسترده ای در زمینه محصولات کشاورزی، فلزات، پارچه و… شروع شد.

ثبت شرکت FIRST GRADE در عمان:

حداقل سرمایه برای ثبت چنین شرکتی در عمان  150،000 ریال عمانی است.

سرمایه شرکای ایرانی 70 درصد و برای شرکای عمانی 30 درصد می باشد. قوانین بین المللی به ایرانی ها اجازه نمی دهد که در کشورهای خارجی حساب بانکی داشته باشید.

تعداد شرکای ایرانی باید حداقل 3 نفر باشد و سهم هر کدام نمی تواند کمتر از 10 درصد باشد. در نهایت شما به کارت بازرگانی هم احتیاج دارید که بتوانید داد و ستد انجام دهید.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در عمان

  • مدارک هویتی تان را باید ارائه دهید. این مدارک باید به زبان انگلیسی یا عربی ترجمه شده باشد.
  • ارائه گواهی سوء پیشینه ضروری است.
  • یک پرینت از گردش های 6ماه آخر حساب بانکی تان باید ارائه دهید.
  • پاسپورت تان باید حداقل یک سال اعتبار داشته باشد و اسکن آن را ارائه دهید.

*یک قطعه عکس 3*4 به شکل رنگی هم مورد نیاز است

مالیات شرکتها در عمان

کارکنان مالیات بر درامد ندارند. در این کشور درآمد حاصل از فروش هم مالیات ندارد. این هم خودش امتیاز دیگری برای سرمایه گذاری است. نکته مهم دیگر این است که عمان تا سقف 20000 ریال عمانی سود خالص را معاف از مالیات می داند.

عمان در مقایسه با کشورهایی مثل اروپا و امریکا قوانین سخت گیرانه ای درباره مالیات ندارد. شرکت ها و کارخانجات باید حدود 12 تا 15 درصد بر سود خالص سالیانه مالیات بدهند.

نکته ی خیلی مهم این است که شرکت ها و کارخانجات صنعتی می توانند تا 10 سال از معافیت مالیات بهره مند باشند.

دلایل ثبت شرکت و سرمایه گذاری در عمان

عمان بستری برای راه‌اندازی مشاغل جدید است. دولت سرمایه‌گذاران را تشویق به سرمایه‌گذاری در پروژه‌های ملی و بین‌المللی برای مشارکت در اقتصاد جهانی می‌کند. راه‌اندازی کسب‌وکار در سراسر جهان یک بستر برای کمک به شما در ایجاد کسب‌وکار خود در عمان است؛ بنابراین در اینجا دلیل قانع‌کننده برای ثبت شرکت در عمان را ذکر می‌کنیم:

1-امکانات متعدد

زیرساخت‌های خوب، اتصال تجاری، امنیت بالا، حقوق مالکیت و اقدامات شبکه‌های بین‌المللی که از سوی وزارت امور خارجه و تجارت عمان پیش‌بینی‌شده است، شرایط مطلوبی را برای کارآفرینان فراهم می‌کند تا از فرصت‌های سرمایه‌گذاری، توسعه اقتصادی، تبدیل ایده‌های تجاری و تبدیل به مشاغل استفاده کنند.

2-نهمین برنامه پنج‌ساله توسعه عمان (۲۰۱۶-۲۰۲۰)

این طرح اهمیت بیشتری به اتمام پروژه‌ها از طریق مشارکت‌های عمومی خصوصی می‌دهد. چشم‌انداز ۲۰۲۱ با ایجاد ادغام مشاغل، منابع انسانی، تنوع اقتصادی و توسعه بخش خصوصی هدف از ایجاد اقتصادی قوی برای آینده است.

3-راه‌اندازی و کارآفرینی

هدف دولت عمان ساختن یک شهر هوشمند است. شبکه‌های بین‌المللی و توافق‌های تجاری گسترده دامنه سرمایه‌گذاری‌های خارجی در عمان را گسترده‌تر کرده است و این حتی به صنایع کوچک و متوسط ​​و نوپا در عمان نیز کمک می‌کند تا از این مزایا بهره‌مند شوند. این کشور همچنین در ساخت اولین انستیتوی نفت و گاز برای توسعه متخصصان در بخش انرژی اقداماتی را انجام می‌دهد.

4-بدون مالیات شخصی

عمان تحت برنامه عاری از مالیات قرار می‌گیرد. بله نیازی به پرداخت درآمد یا مالیات فردی نیست. شخص پس از تأسیس یک شرکت فقط ۱۵٪ مالیات شرکت را پرداخت می‌کند. کالاها در سراسر شورای همکاری خلیج‌فارس (GCC) از عوارض گمرکی خارج می‌شوند. در کل، سیستم مالیات یک عامل اصلی در جذب فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بازار عمان بوده است.

5- تشکیل شرکت در عمان و مالکیت

طبق قانون عمان، ۳ قالب اصلی تشکیل شرکت در عمان وجود دارد: شرکت با مسئولیت محدود (LLC)، شرکت سهامی بسته و شرکت سهامی باز. در میان این‌ها، شایع‌ترین نوع شرکتی است که در عمان تشکیل شده است. مالکیت یک سرمایه‌گذار خارجی ۷۰٪ است. در موارد خاص، حتی تا ۱۰۰٪ افزایش می‌یابد.

6-صادرات محصولات غیرنفتی

دولت برای گسترش صادرات محصولات غیرنفتی اقداماتی را انجام می‌دهد که فرصتی عظیم را برای بخش‌هایی مانند ماهیگیری، تولیدی، دارویی، معدنی و غیره ایجاد می‌کند.

7-ویژن 2040 عمان

عمان صنعت نفت و گاز نسبتاً توسعه‌یافته‌ای دارد. این ستون فقرات اقتصاد کشور به حساب می‌آید. جدا از این، اقدامات مختلفی برای توسعه بخش‌های مختلف مانند زیرساخت‌ها، جهانگردی، فناوری، هتل، حمل‌ونقل، تولید، معدن و صنعت عطر آغازشده است. مسقط به‌عنوان پیوندی بین آسیا و آفریقا خدمت می‌کند. این ابتکار پیش‌بینی افزایش ۳۱ میلیارد ریال تا سال ۲۰۴۰ رشد قابل‌توجهی است.

8-پروژه‌های عمان

این کشور خود را برای تکمیل پروژه‌های مختلف در بخش‌های مختلف برای رفاه اقتصاد درگیر کرده است. برخی از پروژه‌های در حال انجام عبارت‌اند از: پروژه LPG Salalah Lah، پروژه اسکله مینا سلطان قابوس و گسترش فرودگاه بین‌المللی مسقط. این پروژه‌ها می‌توانند افزودنی برای رشد و توسعه اقتصاد عمان باشند.

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در عمان

دسته‌بندی نشده

ثبت شرکت در عمانحداقل سرمایه برای ثبت شرکت در عمانمالیات شرکتها در عمانمنابع درآمد کشور عمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *