ثبت شعبه شرکت در عمان

امروزه ثبت شعبه شرکت در عمان مورد تقاضای بسیاری از ایرانیانی است که از تمکن مالی مناسبی برخوردارند و متقاضی سرمایه گذاری در عمان از طریق ثبت شرکت هستند.

پیش از آنکه به اصل قضیه و جوانب آن بپردازیم بهتر است قدری در مورد شرایط عمومی کشور عمان بپردازیم.

ثبت شعبه شرکت در عمان

کشور عمان که به طور رسمی به عنوان سلطنت نشین عمان معروف است یکی از همسایگان جنوبی کشور ایران در دهانه خلیج فارس واقع شده و مرزهای مشترک با امارات ، عربستان سعودی و یمن را در اختیار دارد که از ذخایر نفتی و همچنین صنعت شیلات پر رونقی برخوردار است. پادشاه پیشین عمان که به سلطان قابوس شناخته شده است، از دیرباز روابط حسنه ای با حکومت ایران دارد و از مزایای مهاجرت به عمان چه از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت و چه از طرق دیگر ( نظیر کار ، تحصیل و … ) ، این است که ایرانیان مورد بدبینی واقع نمی شوند و از احترام خاصی در میان مردم عمان برخوردارند.

عمان توسط بانک جهانی در زمره کشورهایی برخودار از یک اقتصاد پردرآمد طبقه بندی شده است. این کشور عضو سازمان ملل و شورای همکاری خلیج فارس است.

به طور کلی ثبت شرکت در عمان اگر بر اساس بیزینس پلن و با راهنمایی مشاورین و وکلای خبره در این زمینه صورت گیرد، بسیار سود آورد خواهد بود، اما شما برای سرمایه گذاری در یک کشور خارجی می بایست عمیق تر فکر کنید و به جنبه های دیگر از جمله اخذ اقامت و تابعیت نیز بیندیشید. در ادامه بیشتر این مباحث را باز می کنیم و اطلاعات دقیق و به روزی در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

موارد مهم در ثبت شعبه شرکت در عمان

ثبت شرکت در این کشور از دو طریق ممتاز و درجه یک امکان پذیر می باشد. با برداشته شدن تحریم ها علیه کشور ایران، LC های ایران در تمامی کشورهای عربی انتقال داده شده و  پس از آن بازرگانان و تجار ایرانی به راحتی می توانند به ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی در این کشور بپردازند. این کار در نهایت باعث اخذ اقامت ممتاز کشور عمان خواهد شد.

شرکت ها از این طریق می توانند از مزایای LC های دولتی به همراه ارز دولتی استفاده کنند. علاوه بر این می توانند از بنادر این کشور ترانزیت کالا داشته باشند و از این روش می توانند هزینه جاری واردات به ایران را تا حد بسیار زیادی کاهش دهند.

مزایای ثبت شعبه شرکت در عمان

ثبت شرکت در عمان مزایای زیادی برای تجار و افراد علاقه مند به این کار دارد که به برخی ازاین مزایا اشاره می کنیم:

 • کشور عمان دارای چندین بندر تجاری و مکان صنعتی است و افراد خارجی که در این کشور شرکت تاسیس می کنند حق مالکیت می دهد و این افراد تا 50 سال از معاف از مالیات هستند.
 • افرادی که در این کشور شرکت ثبت می کنند بدون محدودیت های بین المللی ایران امکان صادرات و واردات به تمامی نقاط دنیا را خواهند داشت.
 • این کشور دارای سطح امنیت بسیار بالا و ثبات اقتصادی برای سرمایه گذاری های بلند مدت است از این رو بسیاری از افراد در سراسر دنیا به ویژه به دنبال سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در عمان هستند.
 • از مزایای دیگر ثبت شعبه شرکت در عمان میتوان به اخذ اقامت این کشور اشاره کرد.

 

اتباع کشورهایی که عضو شورای همکاری خلیج فارس به نام GCC هستند در عمان مجاز هستند که مالکیت 100 درصدی شرکت خود در این کشور را داشته باشند.

شرکت های کارآفرین خارجی در این کشور می توانند مالکیت کامل شرکت خود را به صورت مسئولیت محدود داشته باشند به شرطی که فعالیت های این شرکت ها به نفع اقتصاد عمان تلقی شود یا شهروند آمریکایی باشد و یا اینکه به عنوان سهامدار دارای ملیت شورای همکاری خلیج فارس باشد.

از دیگر مزایای ثبت شرکت می توان دسترسی ﺁسان به اکثر بنادر مهم از طریق خلیج فارس، خلیج عدن، دریای عرب، دریای سرخ، اقیانوس هند و همچنین ارسال هوایی محصولات به وسیله فرودگاه های بین المللی موجود در کشور عمان اشاره نمود.

همچنین شرکت های خارجی می توانند دفاتر نمایندگی خود را با مالکیت کامل در کشور عمان برای انجام فعالیت هایی مانند تحقیقات در بازار و ترویج، تبلیغ و ارتقاء کسب و کار شرکت مادر ثبت کنند. البته لازم به ذکر است که بدانید این دفاتر ثبت شده در عمان نمی توانند در کشور عمان فروش مستقیم داشته باشند.

ثبت شعبه شرکت در عمان

الزامات اساسی ثبت شعبه شرکت در عمان:

 • حداقل ۲ سهامدار
 • حداقل ۱ مدیر (هر ملیتی)
 • آدرس دفتر ثبت‌شده
 • حداقل سرمایه مورد نیاز ۱۵۰.۰۰۰ OMR است
 • شناسنامه / کپی گذرنامه سهامداران
 • شناسنامه / کپی گذرنامه کلیه امضاکنندگان مجاز
 • گواهی سپرده اولیه سرمایه در بانک
 • کلیه امضاها و اسامی امضاکنندگان مجاز. آن‌ها باید در فرم تائید شده مجاز تائید شوند.
 • فرم‌های ثبت شرکت استاندارد
 • تندیس شرکت
 • مجوز وابستگی اتاق بازرگانی و صنعت.

دسته‌بندی نشده

ثبت شرکتثبت شعبه شرکت در عمانکشور عمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *