تجار ایرانی در عمان

در این مقاله میخواهیم اطلاعاتی از تجار ایرانی در عمان و کسب و کار در این کشور را خدمت شما ارائه دهیم.

تجار ایرانی در عمان

یکی از کشور های خلیج‌ فارس که از ثبات سیاسی برخوردار است عمان می‌باشددولت این کشور قبل و بعد از انقلاب همیشه همراه ایران بوده‌است در دوره تحریم‌های ظالمانه همیشه عمان پشت ما بوده است درصورتی‌ که کشورهای دیگر و دولت‌های دیگر همگی به ما پشت کرده بودند اما دولت و تجار عمان بدون چشم‌داشتی به ما کمک کردند.

دولت عمان و همچنین مردم این کشور در شرایط تحریم به فکر منافع خودشان و منافع نامتعارف نبوده‌اند و همچنین در زمان مذاکرات ایران در غرب نقش مهمی برای کمک به ایران ایفا کردند .

اکنون نیز دولت عمان به فکر میانجی‌گری بین ایران و عربستان می‌باشد از آن زمان که عربستان رابطه خودش را با ایران قطع کرد تنها کشوری که در بین کشورهای عربی رابطه خودش را با کشور ما قطع نکرد و حتی کاهش نداد عمان بود این کشور در این شرایط آغوش خود را بر روی کشور ما گشود و سعی در کمک به کشورمان داشت این دلایل ها همگی عامل تصمیم‌گیری برای جهش روابط دو کشور می‌باشد.

تجار ایرانی در عمان

همان‌طور که می‌دانید عمان کشوری امن برای سرمایه‌گذاری است رتبه عمان در فضای کسب‌ و کار جهانی ۴۸ است  از رتبه دیگر کشورها در دنیا از این بابت برابر است با :ترکیه ۶۹ کویت ۱۰۴ پاکستان که از رتبه ۱۱۰ جهانی برخوردار می باشد.

در این کشور تورم ۳ درصد است سود بانکی برای تسهیلات در این کشور نیز بسیار پایین است کشور عمان بازار خوبی برای محصولات ایرانی است می‌توان از کشور عمان به‌عنوان یک پل مناسب برای دسترسی به بازارهایی که به دلایل سیاسی ارتباط خودشان را با کشور ما قطع کرده‌اند باشد.

عمان با کشورهای آفریقایی تجارت دارد این تجارت سابقه طولانی و تاریخی برخوردار است بر این اساس ما می‌توانیم از طریق تجار ایرانی در عمان به بازار آفریقا هم دسترسی داشته‌باشیم .

در عمان ایرانی‌ها به‌آسانی می‌توانند شرکت ثبت کنند و در کشور عمان تجارت کنند در مناطق آزاد در کشور عمان می‌توان با صددرصد سهام خارجی شرکت ثبت کرد حتی در سرزمین‌ های اصلی عمان این شرایط برای ایرانی‌ها وجود دارد این درصورتی است که فعالان اقتصادی دیگر کشورها با حداقل ۳۰ درصد شراکت با عمانی‌ها شرکت ثبت می‌کنند برای امارات نیز ۵۱ درصد است.

ثبت شرکت در عمان کار آسانی است و نیاز به مسیر پیچیده‌ ای ندارد با توجه به دانش  و توانمندی‌هایی که در ایران وجود دارد می‌توانیم با این کشور مشارکت کنیم و نتیجه آن صادرات مواد اولیه ایران و همچنین صادرات خدمات فنی و مهندسی خواهد بود .

زمینه‌های سرمایه‌گذاری تجار ایرانی در عمان

عمده نیازهای بازار داخلی عمان شامل مواد غذایی و میوه جات و سبزیجات است که محصولات ایرانی بخش بسیار کوچکی از سبد صادراتی به عمان را در این حوزه تشکیل می‌دهند .

عمان این‌گونه مواد را از استرالیا و هند وارد می‌کند اما نزدیکی ایران و عمان می‌تواند سبب این باشد که بیشتر مواد غذایی را نیز از کشور ایران وارد کنند بر این اساس علاوه‌بر محصولات فولادی ایران می‌تواند حجم عمده‌ای از سبد صادراتی خود به عمان را به مواد غذایی مورد نیاز این کشور عربی اختصاص دهد و از این بازار مناسب بهره گیرد.

سخن پایانی

در میان کشورهای حاشیه خلیج‌ فارس عمان روابط سیاسی و تجاری گسترده‌ای با کشورمان دارد و همین امر باعث وجود تجار ایرانی در کشور عمان و صادرات کالا به این کشور شده‌ است.

انجام این کار چندان آسان نیست شما نیازمند تجربه و مهارت‌های لازم مشاوران را در این خصوص جویا شوید هر وقت که بخواهید می‌ توانید با مشاوران سایت تماس حاصل فرمایید و سوال‌ های خود را از آن‌ ها بپرسیدمی توانید به‌ صورت تلفنی یا حضوری با آن‌ ها مشورت کنید.

مطالب پیشنهادی: ویزای کاری عمان