انتقال پول از عمان به ایران

انتقال پول از عمان به ایران

نحوه انتقال پول از عمان به ایران:

چگونگی انتقال پول از عمان به ایران، از جمله پرسش‌های رایج اغلب ایرانیان مقیم کشور عمان است. روابط بانکی ایران و عمان داری ثبات و تعامل قابل توجهی است.

در واقع سیستم بانکداری ایران و تعاملات بانکداری آن با عمان بستر مناسبی را جهت سهولت انتقال پول از عمان به ایران و یا بالعکس فراهم کرده است.

گفتنی است که دو بانک مشخص و مستقر در عمان در راستای ارسال حوالجات ارزی و انتقال پول از عمان به ایران موثر عمل کرده و انتقال وجوه ارزی اغلب از طریق این دو بانک صورت می‌پذیرد.

مزیت روابط بانکداری عمان و ایران

از جمله مزیت‌های بارز روابط متقابل دو کشور مذکور آن است که صادرکنندگان ایرانی می‌توانند به راحتی کالاهای خود را به صورت مدت دار به بازرگانان خارجی عرضه کنند.

علاوه بر آن، مراودات بانکداری میان ایران و عمان سبب شده ارسال حوالجات ارزی و انتقالات ارزی عمان به ایران به سهولت اعمال شود.

از سوی دیگر بانک مرکزی ایران با تامین ارز ریال عمان، گشایشی در فرایند مبادلات اقتصادی و مراودات مالی میان دو کشور فوق به عمل آورده است.

گفتنی است که انتقالات ارزی عمان به ایران و یا بالعکس با هدف سرمایه گذاری در ایران طبق قوانین و مقررات سرمایه گذاری ایران اعمال می‌شود.

شرایط انتقال پول از عمان به ایران

تجار و فعالان اقتصادی در عمان به مراتب درصدد انتقال پول از عمان به ایران وبالعکس هستند.

در واقع بازرگانانی که اقدام به ثبت شرکت در عمان کرده اند، با توجه به روابط مالی و بانکداری میان ایران و عمان به راحتی می‌توانند اقدام به ارسال حواله ارزی و یا انتقالات ارزی عمان به ایران کنند.

از جمله شرایط انتقال پول از عمان به ایران داشتن حساب بانکی و مشخصات صاحب حساب می باشد. با توجه به محدودیت اعمال انتقال پول از طریق بانک های مشخص، فرایند انتقال تنها از سوی یک الی دو بانک در عمان انجام می‌شود.

شایان ذکر می باشد،که در صورت هرگونه ابهام در خصوص  فرایند انتقال وجوه ارزی و یا مبادلات مالی، متقاضیان می‌توانند از رهنمودهای تیم متخصص مجموعه پرتو دیبای پارس بهره حاصل نمایند.

بانک های شاخص عمان:

 • بانک نزوی Nizwa Bank
 • بانک الاهلی  Alahli Bank
 • بانک العز الاسلامی  Alizz Islamic Bank
 • بانک مسقط Muscat Bank
 • بانک ملی عمان -National Bank of Oman
 • بانک عمان العربی -Oman Arab Bank
 • بانک ظفار  Dhofar Bank
 • بانک عمان HSBC
 • بانک صحار Sohar Bank

نحوه انتقال پول از عمان به ایران

بنابه دلایلی ممکن است یک شهروند ایرانی نیاز به روشی برای انتقال پول از عمان به ایران را داشته باشد که برخی از این دلیل عبارتند از:

 • دریافت دستمزد مربوط به انجام کار یا فروش یک کالای خاص به مشتریان عمانی
 • انتقال پول برای خانواده خود در ایران
 • رزرو بلیط هتل یا هواپیما از ایران
 • ثبت نام سمینار ها

و…

انتقال پول از عمان به ایران

خدمات آنلاین انتقال پول از عمان به ایران :

از خدمات انتقال پول به عمان می توان به سیستم بین بانکی سوئیفت، سیستم‌های الکترونیکی مانند مانی گرام و پی پال و … اشاره کرد.

در صورت عدم تثبیت نظام بانکداری میان عمان و ایران می‌توان از شیوه‌های فوق الذکر بهره‌مند شد که هر یک دارای ویژگی‌ها و فرایند مشخص مرتبط با خود است.

بدین ترتیب متقاضیان با هماهنگی از طریق صرافی ها و شرکت های معتبر داخلی اقدام به ارسال حوالجات ارزی و انتقال پول از عمان به ایران وانتقال ارز ایران به عمان می نمایند.

همچنین خدمات پرداخت آنلاین ویژه برنامه نویسان، دانشجویان، فریلنسرها و سایر کاربران ایرانی است که شامل:

 • صدور و شارژ کارت‌های اعتباری ویزا و مستر
 • خرید از فروشگاه های خارجی
 • ارائه درگاه‌های خارجی
 • انتقال به حساب خارجی 
 •  دریافت نقدی در کشور عمان

اطلاعات مورد نیاز برای انتقال پول از عمان به ایران

اطلاعات شخصی شما که شامل: نام کامل ، آدرس ، شماره تلفن و تاریخ تولد.

به دلایل امنیتی ، این موارد به شناسه عکس شما اسکن می شوند. برای گرفتن عکس و ارسال می توانید از تلفن خود استفاده کنید.

نحوه پرداخت: جزئیات حساب بانکی ، شماره حساب و آدرس یا جزئیات کارت بدهی / اعتباری شما نام و آدرس کامل شخصی که می خواهید پرداخت کنید.

جزئیات حساب بانک عمانی: نام روی حساب ، کد آی بن یا سوییفت و شماره حساب بانکی بین المللی است.

انتقال پول از عمان به ایران از طریق بانک

البته همانطور که میدانید ، انتقال پول از بانک های ایرانی نیز امکان پذیر است.

نقل و انتقالات ارزی عمان از طریق سیستم بین بانکی سوئیفت فیتر به ایران اگر نتوانستید از خدمات سیستم بانکی ایران بهره مند شوید ، یک راه حل امن و عملی برای ارسال حواله های ارزی و نقل و انتقالات ارزی عمان به ایران از طریق سیستم بین بانکی سوئیفت است.

سوئیفت یک سیستم بانکی جهانی است که در واقع رابط شبکه های بانکی بین المللی است.

البته روابط بانکی بین ایران و عمان بسترهای جدیدی را برای انتقال وجوه ریالی عمانی فراهم کرده است ، اما در واقع هدف از توصیف سیستم بین بانکی سوئیفت ارائه راهکار و روش دیگری برای خدمات ارزی بین المللی است.

سیستم بین بانکی سویفت ، به دلیل رعایت استاندارد سیستم بانکی ، از امنیت و اطمینان قابل توجهی در مورد مبادلات ارزی برخوردار است. به طور معمول ، متقاضیان باید یک حساب بانکی برای ارسال حواله های عمان و انتقال ارز به ایران داشته باشند.

بازرگانانی که قصد ثبت شرکت در عمان را دارند باید برای ارسال حواله ارزی و مبادله ارز ، حساب بانکی خود را باز کنند ، کالاهای خود را از طریق سیستم بانکی خریداری و بفروشند.

در پایان شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با مجموعه پرتو دیبای پارس در ارتباط باشید.

انتقال پول از عمان به ایران

دسته‌بندی نشده

انتقال پول از عمانانتقال پول از عمان به ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *