املاک عمان

املاک عمان

املاک عمان

یکی از راه های سرمایه گذاری در کشور عمان خرید املاک عمان است. از طریق خرید ملک شما میتوانید اقامت مادام العمر خود و افراد درجه یک خانواده تان را بدست آورید.

اما با این وجود در نظر بگیرید که هنوز هم اجازه کار در  کشور عمان را نخواهید داشت و برای شروع کسب و کار خود باید در عمان شرکت ثبت کنید.

قانون خرید املاک عمان 

عمان نیز مانند سایر کشورهای عربی به مرور و بر طبق قانون ، امکان خرید ملک برای افراد مهاجر را فراهم نمود،به این صورت که در ابتدا اتباع خارجی مجاز بودند در برخی مناطق خاص از جمله مناطق توریستی  مانند Al Mouj Muscat، بلندی ها و خلیج مسقط ملک خریداری کنند.

بنابراین قانون خرید املاک عمان برای مهاجران از خرید ملک در مناطق توریستی این کشور آغاز شد.

طبق آخرین دستورالعمل ها اتباع خارجی تا 80 درصد ارزش ملک را می توانند وام دریافت کرده که این مبلغ هم باید طی حداکثر 25 سال بازپرداخت شود.

همچنین نرخ سود وام بستگی به ملیت، اعتبار و ملک خریدار دارد. HSBC که بانک بین المللی کشور عمان به شمار میرود، به اتباع خارجی برای خرید ملک در عمان وام می دهد، که با اجرای قانون خریداری املاک عمان برای مهاجران امکان صدور ویزای اقامت کشور عمان نیز ایجاد شده است.

قانون خرید املاک عمان درباره خرید زمین به این شکل است که اگر یک فرد خارجی بخواهد زمینی در عمان خریداری کند باید طی 4 سال آن زمین را بسازد که برای ساخت و یا بازسازی ملک نیز باید از مقامات مربوطه مجوز دریافت نماید.

کشور عمان با ارائه اقامت به سرمایه گذران در زمینه ملکی بین المللی آنان را تشویق به خرید املاک عمان برای زندگی می کند.

 هزینه خرید املاک عمان

 • هزینه درخواست 20 دلار
 • هزینه تمبر مالیاتی 3 درصد
 • هزینه ثبت 3 درصد
 • خرید ملک در عمان مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر سرمایه ندارد که با وضع قوانین خرید املاک عمان سرمایه گذاران بین المللی تشویق به خرید ملک در این کشور می شوند.

املاک عمان

اجاره املاک عمان

بیش از 40 درصد مردم کشور عمان را مهاجران و اتباع خارجی تشکیل میدهند که اکثرا هم ترجیح می دهند در پایتخت این کشور یعنی مسقط زندگی کنند.

اتباع خارجی در کشور عمان به دلیل وجود زیر ساخت های مدرن و تکنولوژی های جدیدی، بجای اجاره ملک، خرید املاک عمان را انتخاب می کنند، همچنین عمان از نظر تحصیل و فرصت های شغلی مزایای بسیاری را برای این افراد فراهم میکند.

قیمت خرید املاک عمان بستگی به شهر، مساحت ملک،طبقه، امکانات ملک و دیگر ویژگی های آن دارد، اما با این وجود قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر 804.60 ریال عمان می باشد ولی هر متر مربع در خارج از شهر 721.40 ریال برآورد شده است .

همانطور که میدانید ریال عمان یکی از قوی ترین ارزهای دنیا به شمار میرود،به همین دلیل سرمایه گذاران ملکی بین المللی بین خرید املاک عمان یا اجاره کردن آن، گزینه خرید املاک عمان را ترجیح می دهند.

تقاضای افراد در قسمت املاک عمان در مناطق مرکزی مستقر مانند مدینات قابوس، قوروم و شاطی القرام زیاد است.

حومه ساحلی آزایبا و غبره شمال نیز به طور چشمگیری جذاب و زیبا شده‌اند و تقاضا در این مناطق نیز افزایش یافته است. افتتاح بزرگراه مسقط نیز راه را برای توسعه سریع منطقه باوشر هموار کرده ‌ است.

مدارک لازم برای خرید ملک در عمان

 • کپی گذرنامه یا شناسنامه مالک و خریدار و کپی کارت کار خریدار ، در صورت کار در عمان.
 • اظهارنامه املاک متعلق به عمان توسط یک خریدار غیر عمانی
 • کپی قرارداد از اشخاص حقوقی

در صورتی که ملک خریداری شده ی جدید ،در استانداری یا منطقه ای قرار داشته باشد که خریدار متعلق به آن منطقه نیست و یا محل کار  او در آن ناحیه واقع نشده است، باید مدارک زیر ارسال شود:

 • شناسنامه
 • قرارداد اجاره برای دو سال گذشته قبل از درخواست
 • گواهی های تولد و تحصیل فرزندان یا دختران
 • گواهی تحصیل به مدت چهار سال متوالی

همچنین اگر مالک از کشور عمان اخراج شود، حق فروش ملک را دارد. و نیز ممکن است یک مهاجر برای خرید ملک فرد دیگری را به عمان بفرستد که بسیاری از مردم  هم این روش را انتخاب می کنند.

برای بررسی شرایط زندگی در عمان و قوانین خرید و فروش یا اجاره املاک عمان ، میتوانید با مجموعه پرتو دیبای پارس در ارتباط باشید.

املاک عمان

دسته‌بندی نشده

اجاره ملک در عماناملاکخرید ملک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *