اعزام نیروی کار به عمان

اعزام نیروی کار به عمان

اعزام نیروی کار به عمان

اعزام نیروی کار به عمان و کار در عمان، موضوعات جذابی برای متقاضیان اشتغال در کشورهای خاورمیانه است.کار در عمان برای نیروی متخصص به خصوص در حوزه مدیریت مالی و مهندسی و پزشکی، در دسترس است.

عمان، ویزای کار ندارد و باید مراقب کلاهبرداران اینترنتی و مجرمان سایبری باشید. ایرانیانی که به رویای کاسبی خوب رهسپار عمان می شوند و با دردسرهایی روبرو می شوند که باعث شلوغ شدن دادگاه های خالی این کشور شده، تجربه ای برای تازه وارد ها خواهد بود.

مدیر کل هدایت نیروی کار وزارت تعاون، بیان کرده است که ۵دفتر خارجی در کشورهای هدف برای اعزام نیروی کار ایرانی راه اندازی شده که استرالیا، کانادا، عمان، ترکیه و دانمارک، دفاترکاریابی خارجی ایرانیان هستند.

رابطه خوب سیاسی و اقتصادی ایران با سلطان نشین عمان در حاشیه خلیج فارس سبب شده تا اعزام نیروی کار به عمان، همچنان جذاب باشد. اما رویکرد تخصصی در این حوزه دیده نمی شود.

یکی از بهترین راه برای آشنایی با فرصت های شغلی و تحصیلی و کسب و کار این کشور، رایزنی با واحد اطلاع رسانی دولت عمان است .

شرایط اعزام نیروی کار به عمان:

به دلیل اینکه کشورهای حوزه خلیج فارس خصوصا کشور عمان از بازار کار بسیار مناسب و مطلوبی برخوردار هستند و علاوه بر این، این کشورها با کمبود نیروی کار متخصص بومی مواجه هستند لذا اعزام نیروی کار به عمان چه از ایران و چه از سایر کشورهای جهان بسیار رایج شده است.

از این رو شرایط و امکان استخدام و اخذ اقامت کاری نیروهای متخصص، فارغ التحصیلان دانشگاهی و همچنین ورزشکارانی که قصد ادامه ورزش در این کشور را دارند فراهم شده است.

شرایط اعزام نیروی کار به عمان بدین صورت است که ابتدا متقاضیان باید رزومه های خود را ارسال نمایند و پس از دریافت رزومه متقاضیان در زمینه های کاری مختلف این رزومه ها و فرم ارزیابی متقاضیان از طریق شرکت های اعزام نیروی کار به عمان به موسسات و شرکت های فعال در کشور عمان ارسال می شود.

لازم به ذکر است که مدت زمان لازم اعلام نتیجه برای وجود شغل پیشنهادی به متقاضی 90 روز می باشد.

از دیگر شرایط اعزام نیروی کار به عمان می توان به این مطلب اشاره کرد که در صورتی که به متقاضی از سوی شرکت عمانی پیشنهاد شغلی ارائه شد یک جلسه حضوری با متقاضی تشکیل می شود که در آن جلسه شرایط شغلی اعم از حقوق ماهیانه، مدت زمان اقامت، مسکن و دیگر شرایط از طرف کارفرما به متقاضی توضیح داده می شود.

پس از توضیحات انجام شده و رضایت و موافقت متقاضی و در صورتی که به مصاحبه شغلی نیاز بود متقاضی به کارفرمای عمانی معرفی می شود و پس از اینکه شغل متقاضی از سوی کارفرمای عمانی یا شرکت عمانی مورد تایید واقع شد در این زمان کارهای مربوط به اقامت و استخدام متقاضی انجام می شود.

بعد از استخدام رسمی متقاضی حقوق ماه اول متقاضی به عنوان کارمزد به وسیله نماینده شرکت اعزام نیروی کار به عمان دریافت می شود.

متقاضیان توجه داشته باشند در صورتی که شرکت اعزام  پس از 90 روز با آن ها تماسی نگرفت به این دلیل است که پیشنهاد شغلی برای آن ها موجود نمی باشد.

امروزه متقاضیانی که در جست و جوی کار در کشورهای دیگر هستند رو به افزایش است و از طرف دیگر کشورهایی که تمایل به جذب نیروی کار خارجی دارند بسیار محدود است.

اعزام نیروی کار به عمان

نکاتی برای کار در عمان:

مهاجرت به عمان از طریق کار و اخذ ویزای کاری عمان با توجه به احتیاج عمان به نیروی کار، مورد توجه بسیاری از علاقمندان کار در این کشور قرار گرفته است.

اگر شما هم متقاضی کار در عمان و دریافت ویزای کار این کشور هستید با ماه همراه باشید که جوانب کلی کار مهاجرت به عمان از طریق کار را بررسی کنیم.

ویزا کار به کسانی که اهدا می شود که توسط یک حامی یا کارفرما در عمان پشتیبانی می شوند و سن آن ها کمتر از ۲۱ سال نیست.

شرایط ویزا به شرح زیر است:

 • مدت اعتبار ویزااز سه ماه از زمان صدور (معتبر برای تمدید و ورود چندباره)
 • هزینه۲۰ ریال عمانی
 • جریمه عدم تمدید۵۰ ریال برای هر ماه

شرایط ویزا کار در عمان:

حامی باید یک شخص محلی باشد و مسئولیت صحت اطلاعات ارائه شده در فرم درخواست را بپذیرد.

 • شخص نباید کمتر از ۲۱ سال و بیشتر از ۶۰ سال نباشد.
 • جنسیت شخص باید همان جنسیتی باشد که در فرم درخواست اعلام شده است.
 • شغلی که برای آن اقدام می شود باید با شغل ارائه شده در فرم اجازه کار یکسان باشد.

مدارک موردنیاز برای کار در عمان:

تکمیل فرم آنلاین کار از طریق وبسایت امکان پذیر است، برای کشورهای عرب زبان این فرم باید به زبان عربی و برای کشورهای غیرعرب این فرم باید به زبان انگلیسی باشد و مدارک زیر را شامل شود:

 • ۲ قطعه عکس ۴*۶
 • کپی پاسپورت متقاضی با اعتبار بیشتر از ۶ ماه
 • اجازه کار اصلی که به تایید وزارت نیرو رسیده باشد و کپی آن همراه با فرم درخواست
 • در صورتی که درخواست توسط شخص دیگری غیر از حامی ارائه شده باشد، نماینده باید عمانی بوده و دارای مجوز کتبی از اداره گذرنامه و مسکن به عنوان درخواست کننده باشد.
 • گواهی سلامت جسمانی که به تایید وزارت بهداشت رسیده باشد باید برای متقاضیان از کشورهای هند، پاکستان، فیلیپین، بنگلادش، اندونزی، سری لانکا، مصر ، سوریه ، سودان و اتیوپی ارائه شود
 • کپی تایید مقامات مربوطه برای حرفه های خاص مانند: حرفه های آموزشی، حرفه های مذهبی، حرفه ای های رسانه ای، پزشکی، … و غیره